Rzeszów - Czwartek, 28.08.2025
Reklama

Wieczór dziękczynienia z okazji 28. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Rzeszowie

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
W piątek, 31 maja z okazji 28. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Rzeszowie w Katedrze odbędzie się wieczór dziękczynienia. Wydarzenie rozpocznie nabożeństwo majowe o godz. 17:30. Następnie o godz. 18:00 rozpocznie się msza św. za Ojczyznę. O godz. 19:30 w Sali Papieskiej odbędzie się konferencja na temat papieskiej pielgrzymki Jana Pawła.

Całość zakończy Apel Jasnogórski w Parku Papieskim przy obelisku św. Jana Pawła II o godz. 21.00.

Papież Jan Paweł II odwiedził Rzeszów 2 czerwca 1991 roku. We  mszy z jego udziałem, odprawionej na błoniach przy kościele Najświętszego Serca Jezusowego (dzisiejsza katedra) udział wzięło ponad 600 tys. osób.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

PO chce upublicznienia wniosków o ustalenie lokalizacji inwestycji i pozwoleń na budowę

RZESZÓW. „Udział mieszkańców w planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym jest w naszym mieście zdecydowanie zbyt mały” – czytamy w  projekcie uchwały.

Rzeszów

Paczki nielegalnym tytoniem w garażu 67-latka z Rzeszowa

RZESZÓW. Wyroby nie miały polskich znaków akcyzy.

Rzeszów

Rzeszów będzie miał nowe miasto partnerskie?

RZESZÓW. Aktualnie miasto Rzeszów prowadzi współpracę partnerską z 14 miastami.

Rzeszów

Inwestycje drogowe na os. Słocina. W przyszłości będzie nowa linia autobusów miejskich

RZESZÓW. Dodatkowa linia MPK ma usprawnić komunikację pomiędzy os. Słocina i Zalesiem.

Rzeszów

Światowy Dzień Wcześniaka. Specjalna oferta dla maluchów i ich rodziców

RZESZÓW. Spotkanie odbędzie się 16 listopada o godzinie 11:00 w budynku Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia. 

Rzeszów

Bezpłatne badania dla mężczyzn w Rzeszowie. W programie m.in. badania EKG i spirometria

RZESZÓW. W sobotę 16 listopada od godz. 9.00 do 13.00 w ZOZ nr 2 w Rzeszowie panowie będą mogli wykonać szereg bezpłatnych badań profilaktycznych.

Rzeszów

Ranking Europolis. Rzeszów na drugim miejscu wśród „Miast dla młodych”

RZESZÓW. Fundacja Schumana opublikowała Ranking Europolis. Zbadano atrakcyjność 66 polskich miast dla ich młodych mieszkańców. 

Reklama