Rzeszów - Sobota, 28.06.2025
Reklama

Wiedeńskie rozwiązania na ulicach Rzeszowa. Będzie nowy system sygnalizacji świetlnych

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto chce wprowadzić nowy system na sygnalizacjach świetlnych: „Główne drogi będą miały priorytet, a boczne będą musiały poczekać na zmianę sygnalizacji” – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Pomysł zmiany systemu na sygnalizacjach świetlnych w mieście prezydent Rzeszowa przywiózł ze stolicy Austrii. Nowe rozwiązanie zakłada, że pierwszeństwo zielonego światła będą miały samochody znajdujące się na głównej drodze.

„Wszędzie na głównych skrzyżowaniach będzie zielone. Jeżeli ktoś z boku będzie dojeżdżał, wtedy system będzie mu zmieniał światło na zielone, na tyle ile będzie potrzeba do przejechania samochodu czy dwóch” – informuje Maciej Chłodnicki.

O tym, czy system się sprawdzi i w zauważalny sposób poprawi płynność ruchu przekonamy się w ciągu najbliższych dni. Rozwiązanie zostanie wprowadzone prawie na wszystkich ulicach miasta, poza obszarami optymalizacji sieciowej tj. drogi obwodowej od ronda przy Leclerc do ronda przy szpitalu MSW oraz al. Rejtana (chodzi o zachowanie płynności przejazdu na kierunkach priorytetowych).
Reklama
„System będzie przydatny głównie wieczorami, gdy ten ruch jest już trochę mniejszy” – dodaje rzecznik prezydenta.

Zmiany nie wiążą się z dużymi kosztami, w głównej mierze chodzi jedynie o zmianą ustawień algorytmów aktualnie funkcjonującego systemu. Rozwiązanie zostanie wdrożone najpóźniej w przyszłym tygodniu.


 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Otwarcie sezonu w Game Over Cycles. Mnóstwo atrakcji, nie tylko dla motocyklistów

RZESZÓW. W programie wydarzenia m.in. jazdy demo, foodtrucki, pokazy tatuażu i lakierowania oraz konkursy z nagrodami...

Rzeszów

Tour de WSIiZ - rajd rowerowy szlakiem Green Velo połączony z EkoPiknikiem

RZESZÓW. Rajd wystartuje 13 maja 2023 roku. Na zawodników czeka blisko 20-kilometrowa trasa.

Rzeszów

W Krasnem odnaleziono niewybuchy z czasów II wojny światowej

RZESZÓW. W trakcie prac polowych, mieszkaniec Krasnego natrafił na niewybuchy z czasów II wojny światowej. Niebezpiecznym znaleziskiem zajęli się saperzy z Rzeszowa.

Rzeszów

Nad Wisłokiem powstanie nowa ścieżka pieszo-rowerowa

RZESZÓW. Ścieżka o długości jednego kilometra i szerokości czterech metrów, będzie biegła od mostu Lwowskiego w kierunku północnym.

Rzeszów

Kolejne kontrole taksówek "na aplikację" w Rzeszowie. Sprawdzono blisko 50 pojazdów

RZESZÓW. Sprawdzano m.in. uprawnienia kierowców, ich trzeźwość oraz stan techniczny pojazdów. Ujawniono 16 wykroczeń.

Rzeszów

Blisko 40 wystawców na XX Podkarpackich Targach Pracy

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się już w najbliszy czwartek, 20 kwietnia br. w hali Podpromie.

Rzeszów

W czerwcu wystartuje "Zielony Fundusz dla Rzeszowa"

RZESZÓW. Każdy mieszkaniec bądź firma będzie mógł zaangażować się w tworzenie nowych terenów zielonych w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie rusza zbiórka odpadów niebezpiecznych [Terminy i punkty odbioru]

RZESZÓW. W dniach od 17 do 24 kwietnia 2023 r. na terenie miasta będzie prowadzona obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych. Odpady można oddawać bezpłatnie.

Reklama