Rzeszów - Środa, 25.03.2026
Reklama

Wielki pożar w Tyczynie. Spłonął budynek Galerii Sztuki Światowid, w akcji ponad 20 strażaków [ZDJĘCIA]

Dodano: 20.03.2026 r. / Redakcja

Pożar drewnianego domu w Tyczynie / fot. asp. sztab. Łukasz Gałuszyński, KM PSP w Rzeszowie
Pożar drewnianego domu w Tyczynie / fot. asp. sztab. Łukasz Gałuszyński, KM PSP w Rzeszowie

TYCZYN. Ponad trzy i pół godziny trwała nocna akcja gaszenia pożaru drewnianego budynku przy ul. Grunwaldzkiej w Tyczynie, w którym mieściła się Galeria Sztuki Światowid. Ogień objął cały obiekt, a w trakcie działań zawaliła się część konstrukcji. W akcji brało udział kilkudziesięciu strażaków.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Rzeszowie o godz. 2:54. Po przybyciu pierwszych zastępów straży pożarnej okazało się, że drewniany budynek jest już w całości objęty ogniem, a płomienie rozprzestrzeniły się również na dach sąsiedniej części.

Na szczęście w momencie wybuchu pożaru w środku nie przebywały żadne osoby.

- Strażacy prowadzili działania gaśnicze, podając prądy wody na palący się obiekt oraz rozbierając elementy konstrukcyjne budynku, w tym pokrycie dachowe, aby dotrzeć do źródeł ognia – poinformowała Ochotnicza Straż Pożarna w Hermanowej.

Reklama

Po opanowaniu pożary, strażacy przystąpili do pac rozbiórkowych oraz dokładnego wygaszania pogorzeliska. W trakcie akcji doszło do częściowego zawalenia się konstrukcji budynku, co dodatkowo utrudniało działania ratowników.

W akcji brały udział zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Rzeszowa oraz jednostki OSP z Tyczyna, Hermanowej i Kielnarowej. Łącznie na miejscu pracowało ponad 20 strażaków.

Na czas prowadzonych działań występowały poważne utrudnienia w ruchu. Droga wojewódzka nr 878 w kierunku Rzeszowa została zamknięta, a ruch kierowano objazdami. Około godz. 5:00 przywrócono przejazd jednym pasem.

Akcja strażaków zakończyła się po godz. 6:30. Na miejscu pracowali również policjanci oraz pogotowie energetyczne. Przyczyny pożaru będą wyjaśniane.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wizyta w G2A, trening z Martą Niewczas i kolacja z posłem wśród rzeszowskich aukcji WOŚP

RZESZÓW. Trwają aukcje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Rzeszów

Ranking najlepszych szkół średnich w Polsce. Które placówki z Rzeszowa znalazły się w zestawieniu?

RZESZÓW.  Najwyższą lokatę spośród wszystkich rzeszowskich szkół otrzymało Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek.

Rzeszów

Rzeszów z najtańszym OC wśród miast wojewódzkich

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa płacili za ubezpieczenie o 10,9% mniej niż wynosiła średnia cena w kraju.

Rzeszów

Stały punkt kontroli autokarów przy hali Podpromie

RZESZÓW. Punkt działać będzie codziennie od soboty do ostatniej niedzieli ferii, w godz. od 6 do 9.

Rzeszów

Podczas libacji na ul. Bernardyńskiej w Rzeszowie doszło do ataku nożem

RZESZÓW. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec 28-latka trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Rzeszów

Zaginął mieszkaniec Rzeszowa. Wyszedł z miejsca zamieszkania 3 stycznia

RZESZÓW. Policja rozpoczęła poszukiwania 50-letniego mężczyzny, mieszkającego w Rzeszowie.

Reklama