Rzeszów - Niedziela, 08.06.2025
Reklama

Wiemy, kto wybuduje dzwonnicę na placu Wolności

Dodano: /

Wizualizacja dzwonnicy Dzwonu Niepodległości / mat. Zarządu Zieleni Miejskiej
Wizualizacja dzwonnicy Dzwonu Niepodległości / mat. Zarządu Zieleni Miejskiej

RZESZÓW. Miasto rozstrzygnęło przetarg na budowę dzwonnicy Dzwonu Niepodległości. Wybuduję ją firma AJ Profibud spółka z o.o. z Chmielnika za prawie 275 tys. zł. Obiekt ma stanąć do sierpnia tego roku.

Dzwonnica zostanie zbudowana na Placu Wolności, niedaleko pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego. Prace rozpoczną się od demontażu istniejącej nawierzchni, na następnie przygotowania fundamentu wraz z wyprowadzeniem prętów dla słupów. W dalszej kolejności zadaniem wykonawcy będzie wykonaniu słupów, belek żelbetowych, a także montaż jarzma wraz z dzwonem. Ostatni etap to przygotowanie nawierzchni z płyt kamiennych w nawiązaniu do kolorystyki istniejącej już nawierzchni przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. W ramach inwestycji dzwon zostanie odnowiony.

Jak poinformował Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie, wykonawca przedstawił do akceptacji materiały z których wykonana będzie dzwonnica. Aktualnie trwa odnawianie dzwonu. Rozpoczęto też działania niezbędne do wykonywania nadzoru archeologicznego nad inwestycją z uwagi na jej lokalizację.

Umowa z wykonawcą, firmą AJ Profibud, sp. z o.o. z Chmielnika, został już podpisana. Termin zakończenia. Dzwonnica ma być gotowa do sierpnia br.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Świadczenia dla uchodźców z Ukrainy. Nabór wniosków od 16 marca

RZESZÓW. Od środy (16.03) Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie będzie przyjmował wnioski od uchodźców z Ukrainy.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek na ul. Sikorskiego w Rzeszowie

RZESZÓW. Wczoraj na ul. Sikorskiego w Rzeszowie, 75-letni rowerzysta został potrącony przez samochód ciężarowy. Zginął na miejscu.

Rzeszów

Miasto otwiera specjalny punkt dla uchodźców z Ukrainy. Będą mogli otrzymać m.in. numer PESEL

RZESZÓW. Od 16 marca zacznie działać specjalny punkt Urzędu Miasta Rzeszowa, w którym uchodźcy z Ukrainy będą mogli załatwić różnego rodzaju formalności, w tym m.in. otrzymać nr PESEL czy zameldować się.

Rzeszów

Świetlica dla uchodźców z Ukrainy w WSIiZ kontynuuje działalność

RZESZÓW. W tym tygodniu dzieci oraz ich opiekunowie z Ukrainy również będą mogli skorzystać z oferty przygotowanej przez Wyższa Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w ramach świetlicy „Przyjdź i odpocznij”.

Rzeszów

Apteka całodobowa na dworcu PKP zawiesza działalność

RZESZÓW. Od poniedziałku (14.03) nieczynna będzie apteka całodobowa na Placu Dworcowym 1 w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstało nowe centrum monitoringu

RZESZÓW. Przy ulicy Hanasiewicza w Rzeszowie uruchomiono Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego i Monitoringu Miasta. Pracownicy centrum mają dostęp do obrazu z ponad tysiąca kamer.

Rzeszów

Powstaną kolejne parki dla psów w Rzeszowie

RZESZÓW. Nowe psie parki w Rzeszowie mają powstać w rejonie ulic Ornej i  Romana Krogulskiego na osiedlu Staromieście oraz przy ul. Lewakowskiego na osiedlu Krakowska Południe.

Rzeszów

Rusza pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu rozpocznie się pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. 

Reklama