Rzeszów - Wtorek, 19.08.2025
Reklama

Wietrzny weekend na Podkarpaciu. Ile mieliśmy interwencji strażaków?

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW, PODKARPACIE. Pomimo silnych wiatrów, podkarpaccy strażacy mieli niewiele pracy. W Rzeszowie doszło do pożaru domu jednorodzinnego.

Podczas minionego weekendu podkarpaccy strażacy byli zmuszeni do interwencji w 30 przypadkach. Wszystkie te zdarzenia dotyczyły głównie połamanych konarów drzew, leżących na jezdniach i ulicach. Były to niegroźne zdarzenia, w których nikt nie ucierpiał.

„Apelujemy, żeby słuchać zapowiedzi meteorologicznych, stosować się do zaleceń, nie parkować samochodów pod drzewami oraz pod reklamami wielopowierzchniowymi” - informuje mł. bryg. mgr inż. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Jeżeli chodzi o interwencje strażaków w samym tylko Rzeszowie, to w tym przypadku również mamy do czynienia z niewielką ilością interwencji. Nie mniej jednak na ul. Krakowskiej strażacy ugasili pożar budynku jednorodzinnego. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, gdyż domownicy w trakcie całej akcji przebywali poza domem.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na ul. Ciepłowniczej zatrzymano mężczyznę z bronią i amunicją

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież paliwa.

Rzeszów

Chodniki w miejscach gdzie mieszkańcy wydeptali ścieżki? Jest interpelacja radnych

RZESZÓW. Interpelacje wystosowali radni Rozwoju Rzeszowa: Witold Walawender i Daniel Kunysz.

Rzeszów

Renowacja parku na Zalesiu rozpocznie się w przyszłym roku

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku ruszy przetarg na projekt. 

Rzeszów

Sprawdź jak będą kursować autobusy komunikacji miejskiej od 1 do 5 maja

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o zmianach w rozkładzie.

Rzeszów

Kolejny zawodnik żegna się z Asseco Resovią

RZESZÓW. Po tym jak rzeszowski klub opuścili Mateusz Masłowski i Dawid Dryja, zarząd zdecydował się pożegnać kolejnego zawodnika.

Rzeszów

Znamy trasę tegorocznej linii „Zobacz Rzeszów”. Pierwszy kurs już 3 maja

RZESZÓW. Trasa startuje z ul. Grottgera i poprzedzi ją pokaz ładowania autobusów.

Rzeszów

Ratusz ponownie ogłasza przetarg na projekt rozbudowy ul. Staroniwskiej

RZESZÓW. Poprzedni przetarg unieważniono, powodem takiej decyzji była proponowana przez wykonawcę kwota.

Rzeszów

Radni Rzeszowa za okresową wypożyczalnią pojazdów elektrycznych. Będą także samochody?

RZESZÓW. Radni PiS przygotowali projekt uchwały mówiący o uruchomieniu całorocznej wypożyczalni rowerów miejskich.

Reklama