Rzeszów - Wtorek, 19.08.2025
Reklama

Wietrzny weekend na Podkarpaciu. Ile mieliśmy interwencji strażaków?

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW, PODKARPACIE. Pomimo silnych wiatrów, podkarpaccy strażacy mieli niewiele pracy. W Rzeszowie doszło do pożaru domu jednorodzinnego.

Podczas minionego weekendu podkarpaccy strażacy byli zmuszeni do interwencji w 30 przypadkach. Wszystkie te zdarzenia dotyczyły głównie połamanych konarów drzew, leżących na jezdniach i ulicach. Były to niegroźne zdarzenia, w których nikt nie ucierpiał.

„Apelujemy, żeby słuchać zapowiedzi meteorologicznych, stosować się do zaleceń, nie parkować samochodów pod drzewami oraz pod reklamami wielopowierzchniowymi” - informuje mł. bryg. mgr inż. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Jeżeli chodzi o interwencje strażaków w samym tylko Rzeszowie, to w tym przypadku również mamy do czynienia z niewielką ilością interwencji. Nie mniej jednak na ul. Krakowskiej strażacy ugasili pożar budynku jednorodzinnego. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, gdyż domownicy w trakcie całej akcji przebywali poza domem.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jedna z nagród na gali Mobile Trends Awards powędrowała do rzeszowskiej firmy

RZESZÓW. 7 marca 2019 roku po raz ósmy wręczono nagrody Mobile Trends Awards

Rzeszów

Dzisiaj ostatnia kolejka PlusLigi. Asseco Resovia Rzeszów zagra z Cerrad Czarni Radom

RZESZÓW. Tegoroczna faza play-off nie dla rzeszowskiej drużyny. 

Rzeszów

23 marca kolejna akcja sprzątania terenów wzdłuż Wisłoka

RZESZÓW. Akcja startuje 23 marca o godzinie 11.00.

Rzeszów

Mateusz Kosturek z brązem na Mistrzostwach Świata w karate

RZESZÓW. Mistrzostwach Świata Kyokushin Karate Tezuka Group odbyły się 17 marca w mieście Fukuoka w Japonii.

Rzeszów

21 marca rusza w Rzeszowie aplikacja Bolt. Czym estońska firma kusi nowych kierowców?

RZESZÓW. Aplikacja Bolt obecna jest w Polsce od 2016 roku, wcześniej funkcjonowała jako Taxify. 

Rzeszów

Zmiany w komunikacji miejskiej. Trwa przebudowa zatoki autobusowej Kotuli/Ustrzycka

RZESZÓW. 18 marca o godz. 9.00 rozpoczęła się przebudowa zatoki przystankowej Kotuli / Ustrzycka 02.

Rzeszów

Przetarg na projekt przedłużenia ul. Warszawskiej do unieważnienia?

RZESZÓW. Według danych z dokumentacji przetargowej projekt przebudowy ma być gotowy najpóźniej do 22 listopada 2019 roku.

Rzeszów

Radni w sprawie poszerzenia drogi i budowy chodnika przy ul. Zawiszy Czarnego

RZESZÓW. Mowa o odcinku od ul. Świętokrzyskiej do ul. Beskidzkiej liczącym ok. 350 m.

Reklama