Rzeszów - Wtorek, 27.05.2025
Reklama

Wigilia miejska na rzeszowskim Rynku [PROGRAM]

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Kolędy i pastorałki w wykonaniu chóru Politechniki, poczęstunek wigilijnymi potrawami, spotkanie z władzami miasta, świąteczne koncerty i wiele więcej atrakcji – tak będzie wyglądać miejska Wigilia na rzeszowskim Rynku.

Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 19 grudnia 2024 r. Mieszkańcy miasta oraz przyjezdni będą mogli poczuć świąteczny klimat, odwiedzić Jarmark Bożonarodzeniowy pełen lokalnych produktów i rękodzieła oraz skorzystać ze stałych atrakcji, jakie dostępną są w Świątecznym Miasteczku.

W programie miejskiej Wigilii znajdą się występy artystyczne, wspólne kolędowanie oraz spotkanie z władzami miasta i przedstawicielami różnych wspólnot religijnych. Nie zabraknie również tradycyjnych potraw wigilijnych, przygotowanych przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie oraz Rzeszowskie Towarzystwo Świętego Brata Alberta.

Poniżej szczegółowy program wydarzenia:

13.00 - 21.00 Jarmark Bożonarodzeniowy

15:40 - Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej – kolędy i pastorałki

Reklama

16:00 - Wigilia miejska - Część oficjalna z udziałem władz miasta, samorządu wojewódzkiego, przedstawicieli duchowieństwa (w obrządku rzymskokatolickim i prawosławnym) i zaproszonych gości.
Poczęstunek – tradycyjne dania wigilijne wydawane pod podcieniami Ratusza (wydawanie posiłków rozpocznie się o godz. 16:30)

16:25 - Wigilijne kolędowanie z Rzeszowską Radą Kobiet

16:40 - koncert świąteczny uczniów Akademii Aktorskiej Artysta

17:00 - koncert świąteczny uczniów DKVS

17:30 - koncert Gaby Janusz z zespołem

18:15 - zakończenie

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na Uniwersytecie Rzeszowskim powstały pokoje wyciszeń

RZESZÓW. Pomieszczenia te służą do wewnętrznego wyciszenia się i uspokojenia. 

Rzeszów

Jest umowa na rozbudowę rzeszowskiego łącznika autostrady A4

RZESZOW. Władze Powiatu Rzeszowskiego podpisały z firmą STRABAG umowę na I etap rozbudowy rzeszowskiego łącznika autostrady A4. Prace rozpoczną się już tej wiosny. Inwestycja ma być gotowa w czerwcu 2023 roku.

Rzeszów

VI Podkarpackie Targi Edukacyjnie ponownie w Rzeszowie

RZESZÓW. Hasło tegorocznej edycji Podkarpackich Targów Edukacyjnych brzmi „Ósmoklasisto, przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro!”.

Rzeszów

ZTM likwiduje część przystanków "na żądanie"

RZESZÓW. Od soboty (19.03) Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przywrócił kilkanaście przystanków stałych na terenie miasta.

Rzeszów

Loty z Jasionki odbywają się zgodnie z rozkładem

RZESZÓW. Zarząd Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka poinformował, że wszystkie zaplanowane rejsy pasażerskie z podrzeszowskiego lotniska odbywają się bez zakłóceń.

Rzeszów

We WSIiZ uchodźcy z Ukrainy mogą od dziś założyć konto bankowe

RZESZÓW. Od czwartku (17.03) obywatele Ukrainy mogą założyć konto bankowe w siedzibie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Rzeszów

Będzie rondo na osiedlu Słocina

RZESZÓW. Na skrzyżowaniu ulic: Witolda, Paderewskiego i Powstańców Śląskich powstanie rondo, które poprawi komunikację na osiedlu Słocina. Wkrótce ruszy przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej.

Rzeszów

Kolejny ogród kieszonkowy w Rzeszowie powstanie na osiedlu Pobitno

RZESZÓW. Przy ul. Kurpiowskiej powstanie prawie 30-arowy ogród kieszonkowy. Ma być gotowy latem br.

Reklama