Rzeszów - Piątek, 26.06.2026
Reklama

Wigilia Miejska na rzeszowskim Rynku. Życzenia, wspólne kolędowanie, poczęstunek i wiele więcej

Dodano: 15.12.2025 r. / Redakcja

Wigilia Miejska 2024 - fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszowa
Wigilia Miejska 2024 - fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszowa

RZESZÓW. 18 grudnia na rzeszowskim Rynku odbędzie się tradycyjna Wigilia Miejska z udziałem przedstawicieli władz miasta i województwa oraz zaproszonych gości. Będą życzenia, wspólne kolędowanie, wigilijne smakołyki oraz występy artystyczne. Początek o godz. 16:00.

Wigilia Miejska będzie podzielona na dwie części. W pierwszej, oficjalnej  przedstawiciele władz miasta i województwa oraz zaproszeni goście złożą świąteczne życzenia mieszkańcom. W ramach tej części zaplanowano również przemówienia władz i gości, przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju przez harcerzy i harcerki oraz symboliczny opłatek.

Droga część, artystyczna rozpocznie się o godz. 16:30. Na scenie rzeszowskiego Rynku wystąpią m.in. Daniel Lipiec i Rafał Czarnacki, uczniowie Akademii Aktorskiej Artysta czy dziecięcy zespół z Fundacji Ukraiński DIM.

Program wydarzenia

13.00 – 21.00 – Jarmark Bożonarodzeniowy

16.00 – Wigilia Miejska - część oficjalna

Reklama
  • tradycyjne życzenia świąteczne i błogosławieństwo dla mieszkańców,
  • przemówienia władz i gości,
  • przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju przez harcerzy i harcerki hufca ZHP Rzeszów im. Gen. Stanisława Maczka oraz przedstawicieli Ukraińskiej Skautowej Organizacji w Polsce,
  • symboliczny opłatek dla uczestników.

Po oficjalnej części, od godz. 16.30 tradycyjny świąteczny poczęstunek przygotowany przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie, serwowany w podcieniach Ratusza.

16.30 – Część artystyczna:

  • 16.30 – Wigilijne kolędowanie z Rzeszowską Radą Kobiet
  • 17.00 – Recital Daniela Lipca & Rafała Czarnackiego
  • 17.30 – Występ uczniów Akademii Aktorskiej Artysta
  • 18.00 – Występy zespołów: dziecięcego z Fundacji Ukraiński DIM oraz seniorów z Polsko-Ukraińskiego Klubu Seniora.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jest kolejny przetarg na rewitalizację parku przy ul. Dąbrowskiego

RZESZÓW. W poprzednim przetargu wybrany wykonawca wycofał się przed podpisaniem umowy.

Rzeszów

Znamy wyrok w sprawie pomnika na Placu Ofiar Getta

RZESZÓW. Wojewódzki Sąd Administracyjny wydał decyzję w sprawie skargi rzeszowskiego Ratusza.

Rzeszów

PiS ponownie w sprawie całorocznej wypożyczalni. Tym razem projekt uchwały uwzględnia hulajnogi

RZESZÓW. Tym razem projekt uchwały uwzględnia również skutery i hulajnogi elektryczne i trzyletnią umowę.

Rzeszów

W przyszłym tygodniu pojedziemy łącznikiem ul. Lubelskiej z ul. Warszawską?

RZESZÓW. Budowana droga będzie miała około 1,5 km długości.

Rzeszów

W Nowym Jorku zaprezentowano motocykl Harley-Davidson promujący Rzeszów [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Premiera motocykla odbyła się 9 maja w salonie Harley-Davidson of New York City w Nowym Jorku.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto ProtoLab. Znalazła się tam m.in. pracownia wirtualnej rzeczywistości

RZESZÓW. ProtoLab to przestrzeń dla rozwoju innowacji, ciekawych pomysłów i idei.

Rzeszów

Ruszyła internetowa rekrutacja do szkół średnich w Rzeszowie

RZESZÓW. Rejestracja kandydatów potrwa do 19 czerwca 2019 r.

Reklama