Rzeszów - Wtorek, 01.07.2025
Reklama

Wiosną rozpocznie się budowa ul. Parkowej na os. Miłocin

Dodano:

Zdjęcie z profilu facebook: Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa
Zdjęcie z profilu facebook: Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa
RZESZÓW. Ulica Parkowa na osiedlu Miłocin będzie przebudowana. Pierwszy etap prac obejmie odcinek o długości prawie 800 metrów. Wkrótce miasto ogłosi przetarg na wybór wykonawcy inwestycji.

Ulica Parkowa łączy ulicę Tarnowską z Miłocińską. W ciągu ostatnich lat powstało przy niej wiele domów. W tracie ubiegłorocznej kampanii wyborczej, Konrad Fijołek, wówczas kandydat na prezydenta, podpisał tzw. kontrakt dla osiedla Miłocin, w ramach którego obiecał m.in. budowę ul. Parkowej, o którą zabiegali mieszkańcy osiedla.

Inwestycję podzielono na dwa etapy. Pierwszy etap obejmuje budowę prawie 800-metrowego odcinka ulicy Parkowej, od strony skrzyżowania z ul. Tarnowską. Zakres obejmuje m.in. rozebranie istniejącej konstrukcji jezdni i budowę nowej, budowę chodników, ścieżki rowerowej i oświetlenia.

W ciągu kilku najbliższych dni ma zostać ogłoszony przetarg na wybór firmy, która wykona pierwszy etap tej inwestycji. Na jej realizację, wykonawca będzie miał siedem miesięcy od daty podpisania umowy.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W środę święto policji na Placu Farnym. Będą atrakcje dla mieszkańców

RZESZÓW. Uroczystościom towarzyszyć będzie piknik policyjny z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

Rzeszów

Od środy zamknięty przejazd kolejowy na ul. Langiewicza. Zmiany w komunikacji miejskiej

RZESZÓW. W związku z przebudową przejazdów kolejowych w ciągu ulic Langiewicza oraz Hanasiewicza, nastąpią zmiany w komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Rozbudowa ul. Warszawskiej. Wbito symboliczną łopatę

RZESZÓW. Ul. Warszawska zyska dodatkową jezdnię, co ułatwi dojazd do autostrady A4, a także lotniska w Jasionce. Umowa na wykonanie prac jest już podpisana. Kontrakt zrealizuje firma Strabag.

Rzeszów

Ruszyła modernizacja budynku dworca PKP

RZESZÓW. Na dworcu Rzeszów Główny trwają już pierwsze prace budowlane. Budynkowi przywrócony zostanie modernistyczny charakter. Roboty mają zakończyć się pod koniec 2023 roku.

Rzeszów

Inwentaryzacja drzew w Rzeszowie. Powstanie elektroniczna baza danych

RZESZÓW. Ile jest w Rzeszowie drzew? Jakich gatunków? W jakiej są kondycji? M.in. odpowiedzi na takie pytania da inwentaryzacja dendrologiczna drzew, która rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Pierwszy w Rzeszowie totem dla rowerzystów. Na razie pilotażowo

RZESZÓW. Urządzenie zostanie zamontowane na ścieżce rowerowej na al. Powstańców Warszawy, na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Hetmańską a mostem Karpackim czyli zaporą.

Rzeszów

Policjanci i strażacy na rzeszowskiej Żwirowni

RZESZÓW. Wizyta funkcjonariuszy odbyła się w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2022”.

Reklama