Rzeszów - Sobota, 28.06.2025
Reklama

Wizz Air zainaugurowało loty z Jasionki do Eindhoven

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka, stał się dziesiątym lotniskiem w Polsce obsługującym samoloty Wizz Air. We wtorek, 15 grudnia przewoźnik zainaugurował połączenie Rzeszów-Eindhoven.

Ponad 100 pasażerów przyleciało do Jasionki inauguracyjnym lotem z Eindhoven na pokładzie Airbusa A320. Docelowo loty w ramach nowego połączenia będą odbywać dwa razy w tygodniu (we wtorki i soboty). Ze względu na sytuację epidemiologiczną, która znacznie ogranicza mobilność podróżnych, po okresie świąteczno-noworocznym rejsy z Jasionki do Niderlandów pojawią się z powrotem w rozkładzie najwcześniej początkiem marca.

- „Dla naszej spółki to przełomowe wydarzenie z kilku powodów – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. - Po pierwsze, rozpoczynamy współpracę z nowym przewoźnikiem, który pomimo pandemii dynamicznie rozwija swoją działalność. Po drugie, spełniamy oczekiwania mieszkańców Podkarpacia i sąsiednich województw, podróżujących do Niderlandów zarówno w celach zarobkowych, jak i turystycznych. Po trzecie, udało nam się doprowadzić do tego w skrajnie trudnym czasie dla naszej branży. Wierzę, że połączenie z Eindhoven to dopiero początek naszej współpracy z Wizz Air i wkrótce będziemy mogli uruchomić kolejne kierunki z Rzeszowa”.

Rozpoczęcie stałej współpracy z Wizz Air dla podrzeszowskiego lotniska wiąże się z obsługą  rzadko dotąd widywanych w Jasionce samolotów Airbus A320 i A321. Przewoźnik dysponuje obecnie flotą ponad 130 tego typu maszyn, które w zależności od konfiguracji mogą zabrać na pokład od 180 do 239 pasażerów. Są rozlokowane w 27 bazach na terenie Europy Środkowo-Wschodniej.

- „To z pewnością historyczny moment w rozwoju naszego lotniska. Po 15 latach pojawia się u nas nowa, niskokosztowa linia lotnicza, której potencjał otwiera przed portem w Jasionce szansę na szybki powrót na ścieżkę wzrostu, gdy tylko pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna. Jestem przekonany, że połączenie z Niderlandami zwiększy zainteresowanie mieszkańców z tego kraju ofertą turystyczną Podkarpacia i pomoże rozwinąć nasze kontakty biznesowe” – powiedział Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.
Reklama
Eindhoven oferuje wiele atrakcji turystycznych. Jest tam m.in. słynne muzeum Philipsa.To najjaśniej świecące miejsce w Niderlandach i jednocześnie jedna z głównych atrakcji dla zwiedzających miasto. W okolicy znajduje się też słynny malowniczo położony młyn wodny, który pojawia się na serii znanych obrazów Vincenta van Gogha.

- „Z zachwytem świętujemy ten historyczny moment i pierwszy lot z Rzeszowa Jasionki do Eindhoven - powiedział George Michalopoulos, członek zarządu ds. handlowych w Wizz Air i dodał: Nowe połączenie wzbogaca naszą ofertę i jesteśmy pewni, że nasi klienci docenią atrakcyjność i wygodę bezpośrednich lotów do Nidedrlandów. Wizz Air nadal będzie rozwijać siatkę niskokosztowych połączeń w Polsce utrzymując jednocześnie najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny. Nasza załoga serdecznie zaprasza Państwa na pokłady samolotów WIZZ”.

- „Cieszymy się bardzo z uruchomienia nowej trasy łączącej Eindhoven z Rzeszowem. Obydwa miasta, jak i regiony, w których się znajdują, zawdzięczają swój rozwój dzięki nowym technologiom, innowacjom i gospodarce opartej na wiedzy. To idealne połączenie, dzięki któremu nasz rozkład lotów stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny” – powiedział Roel Hellemons, prezes Eindhoven Airport.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Majówka 2024. Jak będą kursowały autobusy w Rzeszowie?

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przedstawił rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej, jaki będzie obowiązywał w czasie majówki.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców

RZESZÓW. Dwóch kierowców wsiadło za kierownicę, pomimo spożytego wcześniej alkoholu. 44-latek miał ponad 1 promil, drugi z kierowców wydmuchał ponad 2 promie. Obaj stracili prawo jazdy.

Rzeszów

W weekend 9 wypadków na drogach Rzeszowa i powiatu. 12 osób rannych, 1 nie żyje

RZESZÓW. Policjanci podsumowali miniony weekend na drogach Rzeszowa i powiatu. Doszło do dziewięciu wypadków, w tym jednego śmiertelnego. Rannych zostało 12 osób.  

Rzeszów

W sobotę Wojownicy Maryi przejdą ulicami Rzeszowa. Możliwe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W sobotę w Rzeszowie odbędzie się „Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi”. Ulicami miasta przejdzie kilkutysięczna procesja. Na trasie przemarszu mogą wystąpi utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Majowe uroczystości patriotyczne w Rzeszowie

RZESZÓW.  Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Dowódca Garnizonu Rzeszów zapraszają na majowe uroczystości patriotyczne, które odbędą się 2, 3 i 8 maja.

Rzeszów

Udogodnienia dla mieszkańców w Punktach Obsługi Urzędu Miasta

RZESZÓW. Miasto uruchomiło nowoczesny system, który ma usprawnić pracę w Punktach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa zlokalizowanych w czterech rzeszowskich galeriach handlowych: Galerii Rzeszów, Nowy Świat, Plaza i Millenium Hall.

Rzeszów

Tragedia na torach w Trzcianie. 21-latek zginął na miejscu

TRZCIANA. 21-letni mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez pociąg. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Rzeszów

Wybrano nowego rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego

RZESZÓW. Prof. dr hab. n. med. Adam Reich został nowym rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego. Czteroletnia kadencję rozpocznie 1 września 2024 roku. Uroczyste przekazanie władzy nastąpi na nadzwyczajnym posiedzeniu Senatu nowej kadencji.

Reklama