Rzeszów - Piątek, 26.06.2026
Reklama

Wojewódzki Konserwator Zabytków nie zgadza się na wymianę nawierzchni ul. Mickiewicza

Dodano: 18.02.2019 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto zdecydowało się na przedłużenie deptaka o ul. Mickiewicza. Miejski Zarząd Dróg chce wymienić nawierzchnie, jednak Wojewódzki Konserwator Zabytków nie wyraża zgody na takie działania.

O poszerzeniu rzeszowskiego deptaka o ul. Mickiewicza Ratusz zdecydował w ubiegłym roku, a jedną z inwestycji, która notabene na tej decyzji ucierpiała jest ul Grunwaldzka, której remont nastąpi dopiero po przebudowanie ul. Mickiewicza.

Sprawa, wydawałoby się, oczywista została niejako skomplikowana przez decyzję Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, który nie zgadza się na wymianę nawierzchni ulicy, przez wzgląd na jej historyczną wartość.
Reklama
Z kolei MZD planuje całkowitą wymianę nawierzchni: „Konserwator jest zdania, że obecna nawierzchnia powinna zostać. MZD uważa, że uległa już zniszczeniu mechanicznemu i kostka nie odpowiada wymogom bezpieczeństwa” – tłumaczy Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

Jak słyszmy w Ratuszu, strony sporu mają się spotkać jeszcze w tym tygodniu, aby znaleźć tzw. „złoty środek”. Podczas poniedziałkowego spotkania prezydenta miasta z dyrektorami placówek miejskich, dyrektor MZD stwierdził, że ich celem będzie przekonanie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków do zmiany decyzji.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Maseczki ochronne w Szpitalu Miejskim na wyczerpaniu. Apel do mieszkańców

RZESZÓW. „Szyjemy maseczki dla Szpitala Miejskiego” – to akcja zorganizowana przez szpital przy ul. Rycerskiej skierowana do mieszkańców miasta i województwa, którzy mogą pomóc w dostarczeniu deficytowych produktów.

Rzeszów

Uwaga pasażerowie! Ograniczenia w autobusach komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Kierowca może nie wpuścić Cię do autobusu, na drzwiach będą wisiały kartki odnośnie maksymalnej ilości pasażerów w danym autobusie, a w środku będzie można zajmować tylko wyznaczone miejsca - oto kilka...

Rzeszów

Kwarantanna u Dominikanów. 5 zakonników zakażonych koronawirusem. Apel do wiernych

RZESZÓW. Klasztor ojców Dominikanów w Rzeszowie wydał komunikat, w związku z wystąpieniem u pięciu zakonników zakażenia koronawirusem.

Rzeszów

Firma z Rzeszowa przekaże milion złotych na walkę z koronawirusem

RZESZÓW. Podczas konferencji inwestorskiej Adam Góral, prezes zarządu Asseco Poland, mówił o przeznaczeniu 1 mln zł na wsparcie sektora zdrowia w walce z epidemią.

Rzeszów

Dodatkowy kurs ZTM dla pracowników zakładowych

RZESZÓW. ZTM uruchamia dodatkowy kurs na jednej z linii. Wszystko na życzenie pasażerów.

Rzeszów

Dwie firmy powiększyły swoje tereny na obszarze "Dworzyska"

Kolejne inwestycje w Parku Naukowo-Technologicznym „Rzeszów-Dworzysko”. 

Rzeszów

Na WSIiZ zajęcia odbywają się online

RZESZÓW. Wykładowcy przeprowadzają je z sal uczelni bądź z własnych domów.

Rzeszów

ZTM: Ważne informacje dla pasażerów komunikacji miejskiej

RZESZÓW. ZTM poinformował o kolejnych zmianach w rozkładzie jazdy, przedłużeniu ważności legitymacji studenckich oraz możliwości zawieszenia biletu okresowego.

Reklama