Rzeszów - Piątek, 26.06.2026
Reklama

WOŚP zebrała ponad 330 tys. zł w Rzeszowie. W rekordowej puszce było blisko 10 tys. zł

Dodano: 27.01.2026 r. / Redakcja

34. Finał WOŚP w Rzeszowie - fot. ViC / RESinet.pl
34. Finał WOŚP w Rzeszowie - fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Rzeszowskie sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podsumowały 34. Finał wydarzenia. W stolicy Podkarpacia zebrano ponad 330 tys. zł (kwota deklarowana). Ostateczną sumę poznamy pod koniec marca.

Podczas 34. Finału WOŚP w całym Rzeszowie kwestowało 280 wolontariuszy z czterech sztabów. Pieniądze do tekturowych puszek zbierały osoby w każdym wieku. Najmłodszy wolontariusz miał kilka miesięcy. Wolontariuszy można było spotkać niemal w całym mieście, ale przede wszystkim w centrum Rzeszowa.

Deklarowana suma jaką udało się uzbierać wyniosła 333 165,25 zł. Do tego dojdą jeszcze e-skarbonki i aukcje na allegro. Ostateczny wynik poznamy pod koniec marca.

Poniżej kwoty zebrane do puszek w poszczególnych sztabach:

Sztab nr: 6817
Centrum Młodzieży w Rzeszowie - 180 077,66 zł

Sztab nr: 1405
Szkoła Podstawowa Nr 25 w Rzeszowie - 88 425,74 zł

Reklama

Sztab nr: 7966
Spółdzielnia Socjalna Polifonia Project - 34 992,60 zł

Sztab nr: 7920
Związek Krynologiczny w Polsce Oddział w Rzeszowie - 29 669,25 zł

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała pod hasłem „Zdrowe brzuszki naszych dzieci”. Celem 34. Finału jest diagnostyka i leczenie chorób przewodu pokarmowego u najmłodszych pacjentów.

Za środki zebrane podczas tegorocznej zbiórki, Fundacja planuje zakupić nowoczesny sprzęt dla chirurgii przewodu pokarmowego, sprzęt dla gastrologii endoskopowej czy ośrodków prowadzących żywienie pozajelitowe i dojelitowe oraz sprzęt do endoskopii przewodu pokarmowego.

ZOBACZ FOTORELACJĘ Z 34. FINAŁU WOŚP W RZESZOWIE
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W niedzielę ulicami Rzeszowa przejedzie kilkuset rowerzystów. Możliwe utrudnienia

RZESZÓW. W niedzielę, 16 czerwca 2024 odbędzie się finał akcji "Rowerowy Maj" 2024. Z tej okazji ulicami Rzeszowa przejedzie kilkuset rowerzystów. Trasa przejazdu przebiegać będzie głównymi ulicami miasta. Przejazd zabezpieczać będą policjanci.

Połączenie al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego

Ruszyły prace na budowie ważnej drogi w Rzeszowie

RZESZÓW. Rozpoczęły się prace związane z budowę drogi, która będzie stanowić przedłużenie al. Krzyżanowskiego do ul. Wieniawskiego. Wartą ponad 43 mln zł inwestycję, realizuje firma Eurovia. Nową trasą pojedziemy w styczniu 2026...

Nowa, premierowa ekspozycja

Gigantyczna wystawa budowli z klocków LEGO przyjedzie do Rzeszowa

RZESZÓW. 1000 m2 powierzchni, 70 niesamowitych, premierowych makiet, setki modeli, a wszystko zbudowane z blisko 5 000 000 klocków - już wkrótce w Rzeszowie będzie można zobaczyć największą w Europie wystawę budowli...

Rzeszów

Rekordowy maj w Jasionce. Prawie 100 tys. pasażerów

RZESZÓW/JASIONKA. W ostatnim czasie port lotniczy Rzeszów-Jasionka przyzwyczaił nas już do bicia kolejnych rekordów. Nowy padł w maju. W poprzednim miesiącu podrzeszowskie lotnisko obsłużyło ponad 96 tysięcy pasażerów. Jest to wynik aż...

Rzeszów

Przebudowa ul. Grunwaldzkiej zakończy się wcześniej niż planowano [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Już w sierpniu ma zakończyć się przebudowa rzeszowskiego deptaka – ul. Grunwaldzkiej. Pierwotnie miał być to koniec września. Prace są już zaawansowane.

Rzeszów

MPWiK Rzeszów zakupiło pierwszego „elektryka”

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie zakupiło swój pierwszy w pełni elektryczny samochód marki Citroen e-Berlingo Van. Pojazd już wkrótce wyjedzie na ulice Rzeszowa.

Rzeszów

Nowa atrakcja w parku na osiedlu Kmity. Powstanie strefa relaksu

RZESZÓW. W parku na osiedlu Kmity będzie więcej atrakcji. Jeszcze w tym roku powstanie tam strefa relaksu. Doposażony zostanie również tamtejszy plac zabaw. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Miał prawie 2,7 promila i pojechał na stację po piwo. Ujęli go świadkowie

RZESZÓW. 60-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, mając prawie 2,7 promila alkoholu w organizmie, zdecydował się wsiąść za kierownicę i pojechać po piwo na stację benzynową.

Reklama