Rzeszów - Poniedziałek, 29.12.2025
Reklama

Wprowadzenie opłat na parkingu lotniska w Jasionce od 21 sierpnia br.

Dodano: 19.08.2019 r.

fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka
fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka
RZESZÓW. 20 sierpnia po raz ostatni skorzystamy z bezpłatnego parkingu przy lotnisku w Jasionce. System opłat zacznie funkcjonować od godz. 04.00 w dniu 21 sierpnia br. Łączna ilość miejsc parkingowych wyniesie 857.

Dotychczas lotnisko w Jasionce posiadało bezpłatny parking. Taki stan rzeczy utrzymywał się dzięki dofinansowaniu inwestycji ze środków publicznych. Po analizie prawnej inwestycji okazuje się, że okres ochronny minął i zarząd lotniska może wprowadzić opłaty za korzystanie z parkingu, które zaczną obowiązywać 21 sierpnia br. od godz. 04.00.

Parking został podzielony na dwie strefy: parking krótkoterminowy niestrzeżony (P1) zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie terminala pasażerskiego oraz parking długoterminowy niestrzeżony (P2) zlokalizowany od strony zachodniej terminala pasażerskiego. Na parkingu P1 znajduje się 560 miejsc, natomiast parking P2 zdoła pomieścić 297 pojazdów.



Cennik:


 
 
Źródło: Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Otwarto nową drogę łączącą ulice Kopisto i Wierzbową

​RZESZÓW. W końcu udało się otworzyć nową drogą, która połączyła ul. Kopisto z ul. Wierzbową. Nowy łącznik nosi nazwę Podwisłocze.

Rzeszów

Kolizja na rondzie im. Rodziny Ulmów. Sprawca był pijany

RZESZÓW. Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 46-letni kierowca, który spowodował kolizję na rondzie im. Rodziny Ulmów. Dodatkowo mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów.

Rzeszów

Rzeszowska elektrociepłownia rozpoczęła budowę kotłowni gazowej

RZESZÓW. W przyszłym roku rzeszowska elektrociepłownia zyska nowoczesną kotłownię gazową. Dzięki tej inwestycji, możliwa będzie całkowita rezygnacja z wykorzystania węgla jako paliwa.

Rzeszów

Plaza organizuje zbiórkę dla kobiet z Ukrainy

RZESZÓW. 8 marca 2022 r. z okazji Dnia Kobiet CH Plaza przeprowadzi zbiórkę dla kobiet z Ukrainy pod hasłem „Kobietom w potrzebie”. Zbierane będą środki higieniczne, kosmetyki, bielizna i wygodna odzież.

Rzeszów

W Full Markecie powstał punkt noclegowy dla uchodźców z Ukrainy

RZESZÓW. W budynku Full Marketu przy ul. Rejtana 53 przygotowano ppnad 500 miejsc noclegowych dla uchodźców z Ukrainy.

Rzeszów

WSIiZ uruchamia świetlicę dla dzieci i ich opiekunów z Ukrainy

RZESZÓW. Uczelnia chce zapewnić uchodźcom trochę spokoju i odpoczynku.

Rzeszów

Kolejny krok w kierunku budowy aquaparku w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie studium wykonalności dla budowy parku wodnego w Rzeszowie. Będzie ono zawierało m.in. analizy dotyczące kosztów, technologii budowy oraz funkcji aquaparku.

Rzeszów

Potrzebni wolontariusze do pomocy uchodźcom w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto poszukuje wolontariuszy do pomocy uchodźcom z Ukrainy. Aby się zgłosić, wystarczy uzupełnić formularz online.

Reklama