Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

Wróciły loty z Rzeszowa do Monachium

Dodano: 25.04.2023 r.

fot. Maciej Terpiński / port lotniczy Rzeszów-Jasionka
fot. Maciej Terpiński / port lotniczy Rzeszów-Jasionka
RZESZÓW. Lufthansa wróciła do Jasionki. Od niedzieli niemiecki przewoźnik operuje na trasie do Monachium. Wznowienie połączenia uczczono salutem wodnym i toastem. Loty do stolicy Bawarii odbywają się codziennie.

– Z ogromną przyjemnością możemy ogłosić ponowny start połączeń Lufthansy pomiędzy Rzeszowem a Monachium. Nasi klienci na Podkarpaciu będą mogli korzystać z codziennych lotów do pięciogwiazdkowego hubu lotniczego, z wieloma połączeniami do USA, Kanady i Europy. Chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym, a przede wszystkim zespołowi lotniska w Rzeszowie, za wsparcie i cieszę się na naszą współpracę – mówi René Koinzack, dyrektor generalny grupy Lufthansa na Polskę i Republikę Czeską.

Dzięki realizowanemu przez Lufthansę rejsowi, pasażerowie z Podkarpacia zyskują pośrednie połączenie do wielu destynacji międzykontynentalnych, takich jak Nowy Jork, Chicago, San Francisco, Waszyngton, Denver, Boston, Montreal, Toronto czy Singapur, jak również europejskich, jak: Zurych, Genewa, Wenecja, Mediolan, Turyn, Katania, Tirana, Nicea, Paryż, Bruksela, Majorka, Oslo, czy Kopenhaga.
Reklama
– Połączenie z dużym europejskim hubem to prestiż, ale przede wszystkim ponowne otwarcie na świat. Lecąc z Rzeszowa przez Monachium możemy dotrzeć do 80 destynacji na czterech kontynentach. Z pewnością docenią to pasażerowie podróżujący w celach biznesowych, zarówno prowadzący działalność na Podkarpaciu, jak i przyjeżdżający do naszego regionu – podkreśla Michał Tabisz, wiceprezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka, który razem z René Koinzackiem obserwował lądowanie Bombardiera CRJ-900.

Samoloty Lufthansy, zabierające na pokład do 90 pasażerów, startują codziennie z Monachium o godzinie 11.10, lądowanie w Jasionce odbywa się ok. 12.35. Wylot z Rzeszowa zaplanowany jest zaś na godz. 13.10, a przylot na lotnisko Franza Josefa Straussa ok. 14.35. Bilety dostępne są na stronie przewoźnika.

Lufthansa oferowała już połączenia z Jasionki, od 2009 roku do Monachium oraz Frankfurtu, a ostatnie rejsy realizowała w styczniu ubiegłego roku.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ukradł lichtarz z kościoła farnego. Został złapany przez wiernych

RZESZÓW. 38-letni mężczyzna ukradł lichtarz z ołtarza w kościele farnym. Podczas próby ucieczki, złodziej został ujęty przez wiernych. Okazało się, że był pijany – miał ponad 2,6 promila. Dziś usłyszy zarzuty.

Rzeszów

Wykładowca WSIiZ o kolonizacji Marsa w prestiżowym czasopiśmie naukowym "Science"

RZESZÓW. Tekst „The biologically optimized spacefarer” powstał na zaproszenie redakcji magazynu.

Rzeszów

"A[u]kcja Trzy Serca". Studenci Politechniki Rzeszowskiej zbierają na pomoc dla Milenki

RZESZÓW. Już po raz szósty studenci z Politechniki Rzeszowskiej organizują aukcję charytatywną na rzecz chorego dziecka. Tym razem pomocy potrzebuje Milenka, która zmaga się wieloma chorobami.

Rzeszów

Zmiany w komunikacji miejskiej. Zwiększony limit pasażerów i powrót "ciepłego guzika"

RZESZÓW. Pasażerowie MPK będą mogli ponownie samodzielnie otwierać drzwi autobusu. Zwiększony zostaje również limit pasażerów.

Rzeszów

Ewa Leniart chce tańszej komunikacji miejskiej. Proponuje "bilet 365"

RZESZÓW. Ewa Leniart chce wprowadzić  w Rzeszowie roczny „bilet 365”. Zadeklarowała również integrację komunikacji miejskiej z innymi środkami transportu.

Rzeszów

Rzeszów metą III etapu Tour de Pologne. Podpisano umowę

RZESZÓW. Trzeci etap tegorocznej edycji Tour de Pologne zakończy się w Rzeszowie. Wyścig odbędzie się w dniach 9-15 sierpnia, a do stolicy Podkarpacia kolarze przyjadą 11 sierpnia.

Rzeszów

Konrad Fijołek podpisał "kontrakt" dla osiedla Budziwój

RZESZÓW. Kandydat na prezydenta Rzeszowa Konrad Fijołek, gościł dziś na osiedlu Budziwój, gdzie podpisał „kontrakt” dotyczący realizacji najpilniejszych inwestycji na osiedlu.

Rzeszów

Przebudują most Załęski i skrzyżowanie ulic Siemieńskiego i gen. Maczka. Jest decyzja ZRID

RZESZÓW. Wydano zezwolenie na realizację dwóch ważnych inwestycji drogowych w Rzeszowie. Chodzi o rozbudowę mostu Załęskiego oraz przebudowę skrzyżowania ulic Siemieńskiego i gen. Maczka. Inwestycje te są częścią większej całości.

Reklama