Rzeszów - Niedziela, 21.12.2025
Reklama

WSIiZ uruchamia świetlicę dla dzieci i ich opiekunów z Ukrainy

Dodano: 07.03.2022 r.

fot. WSIiZ
fot. WSIiZ
RZESZÓW. „Przyjdź i odpocznij” - pod takim hasłem 8 marca, w przestrzeni Klubu Akademickiego IQ w Wyższej Szkole Informatyczki i Zarządzania w Rzeszowie, uruchomiona zostanie świetlica dla dzieci i ich opiekunów z Ukrainy. Uczelnia chce zapewnić uchodźcom trochę spokoju i odpoczynku.

- Chwila uśmiechu i zabawy dla dzieci, a dla ich Mam i Opiekunów – trochę spokoju i odpoczynku. To pragniemy zaoferować uchodźcom z Ukrainy, którzy po dramatycznych przeżyciach w swoim kraju i  trudnej podróży przez granicę są już bezpieczni w naszym mieście – informuje Dr Grażyna Bochenek, rzeczniczka prasowa WSIiZ.

WSIiZowa świetlica, która mieści się w przestrzeni Klubu Akademickiego IQ, czynna będzie w dniach 8 – 11 marca w godzinach od 14.00 do 20.00. Spośród wielu atrakcji, jakie czekają na najmłodszych są m.in. lekcje języka polskiego prowadzone w formie zabawy, pokazy filmowe, warsztaty musicalowe, zajęcia muzyczne i plastyczne. Dzieci będą mogły również poukładać puzzle, zagrać w gry planszowe, bilard albo piłkarzyki. Przygotowano także poczęstunek w postaci lodów, pizzy czy pączków.
Reklama
W czasie, gdy dzieci zajmą się swoimi sprawami, opiekunowie będą mogli odpocząć przy kawie i herbacie. Uczelnia przygotowała dla nich również stanowiska komputerowe z wi-fi, aby mogli załatwić pilne sprawy.

Uchodźcy będą mogli również skorzystać z pomocy psychologów z Akademickiego Centrum Psychoterapii i Rozwoju WSIiZ oraz z porad prawnych, których będą udzielać adwokaci z Okręgowej Izby Adwokackiej w Rzeszowie.

W kolejnych dniach uczelnia zamierza kontynuować zajęcia w ramach świetlicy. - Mamy w planach między innymi warsztaty robotyki i pokaz capoeiry - mówi Dr Grażyna Bochenek.

WSIiZ zaprasza do współpracy instruktorów, animatorów i ludzi kultury, którzy chcieliby poprowadzić zajęcia dla ukraińskich uchodźców.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Czy Rzeszów zdobędzie tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”?

RZESZÓW. Oficjalne ogłoszenie zwycięzcy nastąpi do 18 stycznia 2020.

Rzeszów

„Protest śmieciarek” w Rzeszowie [FOTO]

RZESZÓW. Ul. Cieplińskiego przejechał „protest śmieciarek”. 

Rzeszów

Youtuber „Kiszak” pobił na Olszynkach nietrzeźwego mężczyznę. Teraz stanie przed sądem

RZESZÓW. OMZRiK informuje, że Prokuratura w Rzeszowie zapowiedziała skierowanie do sądu aktu oskarżenia z powodu popełnienia przestępstwa z art. 157 par. 2 kk.

Rzeszów

Dzisiaj ma odbyć się planowany „protest śmieciarek” w rejonie ronda Dmowskiego

RZESZÓW. Według nieoficjalnych informacji kierowcy mogą spodziewać się utrudnień już od godziny 13.00.

Rzeszów

Rzeszowianin na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o EU

RZESZÓW. Tegoroczna edycja, jak co roku, swój finał miała miejsce w Słupsku.

Rzeszów

Podziemna Trasa Turystyczna zamknięta od stycznia

RZESZÓW. Wartość inwestycji to blisko 22 mln zł.

Rzeszów

PGE Energia Ciepła oraz Klub Sportowy „Korona” Rzeszów zawarły umowę sponsoringową

RZESZÓW. Dzięki wsparciu rzeszowskiej elektrociepłowni dzieci i młodzież z klubu sportowego będą mogły kontynuować treningi i wyjeżdżać na zawody i turnieje sportowe.

Reklama