Rzeszów - Piątek, 19.12.2025
Reklama

WSIiZ uruchamia świetlicę dla dzieci i ich opiekunów z Ukrainy

Dodano: 07.03.2022 r.

fot. WSIiZ
fot. WSIiZ
RZESZÓW. „Przyjdź i odpocznij” - pod takim hasłem 8 marca, w przestrzeni Klubu Akademickiego IQ w Wyższej Szkole Informatyczki i Zarządzania w Rzeszowie, uruchomiona zostanie świetlica dla dzieci i ich opiekunów z Ukrainy. Uczelnia chce zapewnić uchodźcom trochę spokoju i odpoczynku.

- Chwila uśmiechu i zabawy dla dzieci, a dla ich Mam i Opiekunów – trochę spokoju i odpoczynku. To pragniemy zaoferować uchodźcom z Ukrainy, którzy po dramatycznych przeżyciach w swoim kraju i  trudnej podróży przez granicę są już bezpieczni w naszym mieście – informuje Dr Grażyna Bochenek, rzeczniczka prasowa WSIiZ.

WSIiZowa świetlica, która mieści się w przestrzeni Klubu Akademickiego IQ, czynna będzie w dniach 8 – 11 marca w godzinach od 14.00 do 20.00. Spośród wielu atrakcji, jakie czekają na najmłodszych są m.in. lekcje języka polskiego prowadzone w formie zabawy, pokazy filmowe, warsztaty musicalowe, zajęcia muzyczne i plastyczne. Dzieci będą mogły również poukładać puzzle, zagrać w gry planszowe, bilard albo piłkarzyki. Przygotowano także poczęstunek w postaci lodów, pizzy czy pączków.
Reklama
W czasie, gdy dzieci zajmą się swoimi sprawami, opiekunowie będą mogli odpocząć przy kawie i herbacie. Uczelnia przygotowała dla nich również stanowiska komputerowe z wi-fi, aby mogli załatwić pilne sprawy.

Uchodźcy będą mogli również skorzystać z pomocy psychologów z Akademickiego Centrum Psychoterapii i Rozwoju WSIiZ oraz z porad prawnych, których będą udzielać adwokaci z Okręgowej Izby Adwokackiej w Rzeszowie.

W kolejnych dniach uczelnia zamierza kontynuować zajęcia w ramach świetlicy. - Mamy w planach między innymi warsztaty robotyki i pokaz capoeiry - mówi Dr Grażyna Bochenek.

WSIiZ zaprasza do współpracy instruktorów, animatorów i ludzi kultury, którzy chcieliby poprowadzić zajęcia dla ukraińskich uchodźców.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ponad 2 tys. motocyklistów przywitało wiosnę w Rzeszowie

RZESZÓW. Ponad 2 tysiące motocyklistów zjechało do Rzeszowa na VIII Motocyklowe Topienie Marzanny.

Rzeszów

Warsztaty z obsługi tabletów dla osób po 50-tce

RZESZÓW. Na dwudniowych warsztatach uczestnicy poznają użyteczność urządzenia z zainstalowanym Androidem 6.0 w życiu codziennym...

Rzeszów

Game Over Cycles otwiera sezon motocyklowy. W sobotę Motobazar i dni otwarte salonów

RZESZÓW. Zorganizowany po raz pierwszy Motobazar GOC to impreza otwarta i darmowa zarówno dla sprzedających, jak i kupujących.

Rzeszów

Pijany 17-latek, bez prawa jazdy, pędził 127 km/h przez ul. Witosa. Wiózł pijanego ojca

RZESZÓW. Wcześniej, na stacji benzynowej w Stobiernej zatankował paliwo i uciekł.

Rzeszów

Rozbudowa S19 Sokołów Młp. Północ - Jasionka. Wybrano wykonawcę dokumentacji

RZESZÓW. Blisko 3 mln zł będzie kosztować opracowanie dokumentacji na rozbudowę drogi ekspresowej S19 na odcinku węzeł Sokołów Młp. Północ – węzeł Jasionka. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Mosty Katowice.

Rzeszów

16 kwietnia zamkną ulicę Herbową

RZESZÓW. We wtorek, 16 kwietnia 2019 r. od godz. 8:00 do godz. 20:00 nieczynna będzie ulica Herbowa. Zamknięcie nastąpi w rejonie skrzyżowania ww. ulicy z ul. Tarnopolską.

Reklama