Rzeszów - Poniedziałek, 05.05.2025
Reklama

WSIiZ wprowadza nauczanie hybrydowe

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Nowy rok akademicki na WSIiZ będzie inny niż poprzednie lata. Uczniowie będą studiować w systemie hybrydowym.

Władze Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie podjęły decyzje o wprowadzeniu od nowego roku akademickiego hybrydowego trybu nauczania. Od października br. wszystkie wykłady i konwersatoria na uczelni będą odbywać się zdalnie, natomiast ćwiczenia i laboratoria w sposób tradycyjny.

Jak informuje rektor uczelni, dr Wergiliusz Gołąbek „decyzja o nauczaniu hybrydowym wynika z troski o bezpieczeństwo studentów i wykładowców”. Rektor zwraca uwagę, że nadal nie wiadomo, w jakim kierunku będzie rozwijać się sytuacja epidemiologiczna zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Zajęcia online na WSIiZ rozpoczęły się już trzy dni po ogłoszeniu przez Rząd RP decyzji o konieczności zawieszenia klasycznych zajęć dydaktycznych w szkołach wyższych w związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Do końca roku akademickiego ponad 90 procent zajęć przeprowadzono online w trybie synchronicznym, a dzięki systemowi Blackboard kontakt studentów z wykładowcami miał miejsce w czasie rzeczywistym.
Reklama
Większość zajęć przeprowadzana była z domów wykładowców, zaś studenci  korzystali ze swoich tabletów lub smartfonów. Online odbywały się także egzaminy oraz obrony prac dyplomowych, tylko w semestrze zimowym przeprowadzono ich prawie 400. Część zajęć ćwiczeniowych i laboratoryjnych powróciła w trybie tradycyjnym 20 czerwca br. 


 
Reklama

Komentarze

Tagi

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ruszyły zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. 13 tras z Rzeszowa, najdłuższa ma 102 km

RZESZÓW. Ochotnicy na „cichą” przeprawę wyruszą już 12 kwietnia.

Rzeszów

Na trzech rzeszowskich uczelniach odbędą się darmowe warsztaty programowania

RZESZÓW. Cykl wykładów obejmuje kursy z SharDev, JavaDev oraz FrontDev Advenced.

Rzeszów

W dwóch rzeszowskich galeriach urzędnicy pomogą rozliczyć PIT w usłudze Twój e-PIT

RZESZÓW. Akcja odbędzie się w 16 marca w 75. centrach handlowych w Polsce, w godzinach od 12 do 20.

Rzeszów

Wzrosło zadłużenie miasta. Fitch Rating potwierdza ubiegłoroczną ocenę Rzeszowa

RZESZÓW. Fitch potwierdził Rating Rzeszowa na poziomie BBB+.

Rzeszów

Ścieżka dla biegaczy na Bulwarach do remontu. Miasto poszukuje wykonawcy

RZESZÓW. 500 metrowa bieżnia tartanowa została oddana do użytku biegaczy w październiku 2017 roku.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska zbuduje nowy akademik. Przebudowany zostanie również Pingwin i Akapit [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Nowy, ekologiczny i energooszczędny akademik pomieści 300 studentów.

Rzeszów

Za pośrednictwem portalu OLX oszukiwał ludzi. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności

RZESZÓW. Prawdopodobnie oszukał szereg osób na kwotę 16,9 tys. zł.

Reklama