RZESZÓW. Od 1 lipca, pasażerowie będą mogli korzystać z jednego biletu uprawniającego do podróżowania autobusami komunikacji miejskiej oraz podmiejskiej.
Rada Miasta Rzeszowa przyjęła uchwałę, która wprowadza wspólny bilet dla pasażerów korzystających z autobusów komunikacji miejskiej organizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie oraz autobusów komunikacji międzygminnej MKS, której organizatorem jest Związek Gmin Podkarpacka Komunikacja Samochodowa.
„Zarówno ZTM jak i ZG PKS mają odrębny system biletowy. Dla pasażerów jest to utrudnienie. W przypadku np. przesiadek z autobusów jednego przewoźnika do pojazdów drugiego konieczny jest zakup kolejnego biletu lub też posiadanie dwóch biletów okresowych.” – informuje Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.
Podpisanie umowy pomiędzy organizatorami transportu ma nastąpić w czerwcu.
Zintegrowany bilet miesięczny zacznie obowiązywać od 1 lipca.
Wspólny bilet w strefie pierwszej dla osoby dorosłej kosztować ma 146 zł, ulgowy ustawowy 73 zł, ulgowy samorządowy 82 zł.
Bilet w strefie drugiej dla osoby dorosłej kosztować ma 186 zł, ulgowy ustawowy 93 zł, ulgowy samorządowy 105 zł.
RZESZÓW. Pomimo wysiłków lekarzy, nie udało się uratować życia 25-letniego mężczyzny, który wraz z kolegą zaczął się topić podczas kąpieli na Żwirowni. Poszkodowani, to obywatele Indii, studiujący w Rzeszowie.
RZESZÓW. Powodzie spowodowały wiele zniszczeń w Podkarpackich miejscowościach. W ramach pomocy dla poszkodowanych, władze stolicy innowacji zdecydowały się wesprzeć finansowo poszkodowanych.
RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zdobyła wysokie noty, aż w 15 kategoriach międzynarodowego rankingu uczelni U-Multirank.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz