RZESZÓW. Od 1 lipca, pasażerowie będą mogli korzystać z jednego biletu uprawniającego do podróżowania autobusami komunikacji miejskiej oraz podmiejskiej.
Rada Miasta Rzeszowa przyjęła uchwałę, która wprowadza wspólny bilet dla pasażerów korzystających z autobusów komunikacji miejskiej organizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie oraz autobusów komunikacji międzygminnej MKS, której organizatorem jest Związek Gmin Podkarpacka Komunikacja Samochodowa.
„Zarówno ZTM jak i ZG PKS mają odrębny system biletowy. Dla pasażerów jest to utrudnienie. W przypadku np. przesiadek z autobusów jednego przewoźnika do pojazdów drugiego konieczny jest zakup kolejnego biletu lub też posiadanie dwóch biletów okresowych.” – informuje Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.
Podpisanie umowy pomiędzy organizatorami transportu ma nastąpić w czerwcu.
Zintegrowany bilet miesięczny zacznie obowiązywać od 1 lipca.
Wspólny bilet w strefie pierwszej dla osoby dorosłej kosztować ma 146 zł, ulgowy ustawowy 73 zł, ulgowy samorządowy 82 zł.
Bilet w strefie drugiej dla osoby dorosłej kosztować ma 186 zł, ulgowy ustawowy 93 zł, ulgowy samorządowy 105 zł.
RZESZÓW. Kierowca może nie wpuścić Cię do autobusu, na drzwiach będą wisiały kartki odnośnie maksymalnej ilości pasażerów w danym autobusie, a w środku będzie można zajmować tylko wyznaczone miejsca - oto kilka...
RZESZÓW. Podczas konferencji inwestorskiej Adam Góral, prezes zarządu Asseco Poland, mówił o przeznaczeniu 1 mln zł na wsparcie sektora zdrowia w walce z epidemią.
RZESZÓW. ZTM poinformował o kolejnych zmianach w rozkładzie jazdy, przedłużeniu ważności legitymacji studenckich oraz możliwości zawieszenia biletu okresowego.
RZESZÓW. Przedsiębiorcy, którzy wynajmują pod działalność lokale komunalne i utracili dochody w związku z epidemią koronawirusa, mogą liczyć na wsparcie miasta.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz