Rzeszów - Czwartek, 14.05.2026
Reklama

Współpraca PGE Energia Ciepła ze spółkami miejskimi w Rzeszowie. Chcą wykorzystać potencjał energetyczny ścieków komunalnych

Dodano: 26.09.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. PGE Energia Ciepła podejmuje współpracę ze spółkami miejskimi w Rzeszowie w zakresie wykorzystania potencjału energetycznego ścieków komunalnych.

W piątek w ratuszu, w obecności Prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka, podpisano list intencyjny w tej sprawie. Jego sygnatariuszami byli: Przemysław Kołodziejak, Prezes Zarządu PGE Energia Ciepła, Marek Ustrobiński - Prezes Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji  oraz Dariusz Kotowicz - Prezes Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Współpraca PGE Energia Ciepła z miejskimi spółkami ma na celu określenie potencjału energetycznego ścieków komunalnych, w szczególności wolumenów i parametrów, dostępnych technologii oraz ewentualnych lokalizacji, pozwalających na budowę instalacji, wykorzystujących ten potencjał. Zgodnie z ustaleniami stron listu, ma zostać powołany zespół projektowy, który przygotuje szczegółową analizę techniczną i ekonomiczną, określającą kluczowe założenia oraz potencjalne rezultaty, wynikające z realizacji inwestycji. Opracowanie ma powstać w ciągu 4 miesięcy od daty podpisania listu intencyjnego.
Reklama
Realizacja projektu w Rzeszowie będzie możliwa po przeprowadzeniu szczegółowej analizy technicznej. Zasady dalszej współpracy zostaną określone odrębną umową.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie kolejny park kieszonkowy

RZESZÓW. Latem tego roku gotowy będzie kolejny ogród kieszonkowy w Rzeszowie. Powstanie na osiedlu Baranówka. Znajdą się w nim m.in. hamaki, leżaki, ławki oraz dużo zieleni.

Rzeszów

Rusza loteria podatkowa "Rzeszów to My". Do wygrania samochód osobowy

RZESZÓW. Od 1 kwietnia 2022 r. każdy mieszkaniec Rzeszowa, który rozlicza się z podatków w naszym mieście, może zgłosić się do udziału w loterii podatkowej „Rzeszów to My”. Do wygrania będzie samochód...

Rzeszów

Ponad 1000 osób pobiegnie w Półmaratonie Rzeszowskim

RZESZÓW. W niedzielę 10 kwietnia 2022 r. odbędzie się 15. edycja PKO Półmaratonu Rzeszowskiego. Do udziału w imprezie zgłosiło się już blisko tysiąc osób. Zapisy cały czas trwają.

Rzeszów

W Rzeszowie ruszyła usługa "Mobilny Urzędnik"

RZESZÓW. Dzięki usłudze „Mobilny Urzędnik” osoby o specjalnych potrzebach mogą załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu.

Rzeszów

Jechał pod prąd ulicą Lwowską. Miał ponad 2 promile

RZESZÓW. 38-latkowi z powiatu rzeszowskiego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Rzeszów

Na osiedlu Zawiszy Czarnego powstanie mini park dla seniorów

RZESZÓW. W parku znajdzie się m.in. siłownia plenerowa.

Rzeszów

Ponad 1 mln zł na działania organizacji pozarządowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Podpisano umowy na realizację 60 projektów. 

Rzeszów

W WSPiA powstaje Centrum Wsparcia Obywateli Ukrainy

RZESZÓW. W ramach powstającego Centrum, uchodźcy z ogarniętej wojną Ukrainy będą mogli skorzystać, m.in. z pomocy prawnej, urzędowej czy ze wsparcia humanitarnego oraz personalnego.

Reklama