Rzeszów - Poniedziałek, 09.02.2026
Reklama

Współpraca PGE Energia Ciepła ze spółkami miejskimi w Rzeszowie. Chcą wykorzystać potencjał energetyczny ścieków komunalnych

Dodano: 26.09.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. PGE Energia Ciepła podejmuje współpracę ze spółkami miejskimi w Rzeszowie w zakresie wykorzystania potencjału energetycznego ścieków komunalnych.

W piątek w ratuszu, w obecności Prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka, podpisano list intencyjny w tej sprawie. Jego sygnatariuszami byli: Przemysław Kołodziejak, Prezes Zarządu PGE Energia Ciepła, Marek Ustrobiński - Prezes Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji  oraz Dariusz Kotowicz - Prezes Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Współpraca PGE Energia Ciepła z miejskimi spółkami ma na celu określenie potencjału energetycznego ścieków komunalnych, w szczególności wolumenów i parametrów, dostępnych technologii oraz ewentualnych lokalizacji, pozwalających na budowę instalacji, wykorzystujących ten potencjał. Zgodnie z ustaleniami stron listu, ma zostać powołany zespół projektowy, który przygotuje szczegółową analizę techniczną i ekonomiczną, określającą kluczowe założenia oraz potencjalne rezultaty, wynikające z realizacji inwestycji. Opracowanie ma powstać w ciągu 4 miesięcy od daty podpisania listu intencyjnego.
Reklama
Realizacja projektu w Rzeszowie będzie możliwa po przeprowadzeniu szczegółowej analizy technicznej. Zasady dalszej współpracy zostaną określone odrębną umową.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Aresztowano 27-latka, który dokonał kilkunastu włamań na terenie Rzeszowa

RZESZÓW. 14 zarzutów usłyszał 27-latek, który włamywał się do pawilonów handlowych, punktów handlowych i gastronomicznych oraz do firm na terenie naszego miasta.

Rzeszów

Lidl i Biedronka wydłużają godziny otwarcia sklepów

RZESZÓW. Od 2 kwietnia sieć sklepów Lidl wprowadziła wydłużone godziny otwarcia. Markety będą czynne już od godz. 6:00. Podobne ułatwienia dla klientów zastosowała Biedronka.

Rzeszów

Rzeszowscy urzędnicy będą wykonywać swoją pracę zdalnie

RZESZÓW. Zmiany w ratuszu w związku z nowymi ograniczonymi jakie wprowadził rząd od  1 kwietnia 2020 r.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy w Wielkanoc? Znamy rozkład jazdy

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego podał okołoświąteczny rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Skywayrun organizuje "wirtualny bieg" w Rzeszowie

RZESZÓW. Uczestnicy wirtualnego biegu będą mieli do pokonania dystans 5 km.

Rzeszów

Tarcza Antykryzysowa. Urząd Miasta Rzeszowa uruchamia nr telefonów dla przedsiębiorców

RZESZÓW. Zainteresowani mogą dowiedzieć się o szczegółach możliwości korzystania z ulg określonych w ustawie.

Rzeszów

Trwa zrzutka dla kardiologów ze szpitala "na górce"

RZESZÓW. W serwisie zrzutka.pl trwa zbiórka pieniędzy na zakup środków ochronnych dla kardiologów ze szpitala przy ul. Lwowskiej.

Rzeszów

ZTM otwiera na 3 dni Punkt Obsługi Podróżnego ul. Lisa Kuli

RZESZÓW. Na prośbę pasażerów, w dniach 1 - 3 kwietnia br. otwarty zostanie Punkt Obsługi Podróżnego mieszczący się przy ul. Lisa Kuli 2

Reklama