Rzeszów - Piątek, 02.01.2026
Reklama

Wstępne wizualizacje drogi, która połączy ul. Warszawską z ul. Krakowską

Dodano: 11.12.2025 r. / Redakcja

Wstępna wizualizacja drogi, która połączy ul. Warszawską z ul. Krakowską / MZD w Rzeszowie
Wstępna wizualizacja drogi, która połączy ul. Warszawską z ul. Krakowską / MZD w Rzeszowie

RZESZÓW. Biuro Prasowe Urząd Miasta Rzeszowa opublikowało wstępne wizualizacje łącznika ul. Warszawskiej z ul. Krakowską. We wtorek podpisano umowę z wykonawcą inwestycji, firmą Strabag. Nowa droga ma być gotowa w maju 2029 roku

- Po wielu miesiącach oczekiwań możemy już dziś wreszcie, wreszcie, wreszcie przekazać państwu informację, że oto za chwilkę podpisujemy umowę. Umowę na realizację i budowę największej w historii Rzeszowa inwestycji – mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek.

– To inwestycja, która komunikuje dwie najważniejsze drogi w Rzeszowie – drogę na Warszawę i drogę na Kraków, czyli ulicę Warszawską z ulicą Krakowską – dodał prezydent.
Zakres prac obejmuje budowę dwujezdniowej drogi z pełną infrastrukturą towarzyszącą, wykonanie kilku nowych rond, a także realizację obiektów inżynierskich i systemów odwodnienia.

Reklama

Wzdłuż trasy powstaną chodniki oraz ścieżki pieszo-rowerowe, a całość zostanie wyposażona w nowoczesne oświetlenie.

Częścią tego połączenia drogowego będzie wiadukt o długości ponad 300 metrów, który przebiegać będzie nad ul. Warszawską i dwiema liniami kolejowymi.
W ramach zadania przewidziano również przebudowę instalacji podziemnych, zabezpieczenie skarp oraz uporządkowanie układu dróg serwisowych prowadzących do strefy ekonomicznej

Nowa droga ułatwi przejazd pomiędzy północą a zachodem miasta, poprawi dostęp do strefy „Dworzysko” i odciąży zarówno ul. Warszawską, jak i centrum Rzeszowa.
Inwestycja ma być gotowa w maju 2029 roku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów przekaże agregaty prądotwórcze dla Ukrainy. Prezydent apeluje o wsparcie

RZESZÓW. Mer miasta partnerskiego Lwowa, zwrócił się do władz Rzeszowa z prośbą o przekazanie agregatów prądotwórczych.

Rzeszów

Od 2 listopada remont na ul. Przemysłowej. Możliwe utrudnienia

RZESZÓW. W środę (2.11) rozpoczyna się wymiana zniszczonej nawierzchni asfaltowej na ul. Przemysłowej w Rzeszowie. Prace obejmą około 400-metrowy odcinek drogi.

Rzeszów

Kwesta na remont Starego Cmentarza

RZESZÓW. 1 listopada od godziny 10:00 rano do zmroku będzie trwać kwesta, z której dochód zostanie przeznaczony na remont nagrobków na zabytkowym Starym Cmentarzu w Rzeszowie.

Rzeszów

Naukowcy zapytają mieszkańców, jak żyje im się w Rzeszowie

RZESZÓW Rusza wspólny projekt Urząd Miasta Rzeszowa i Uniwersytetu Rzeszowskiego. 

Rzeszów

Od 1 listopada nowe ceny biletów MPK

RZESZÓW. Od 1 listopada 2022 r. zacznie obowiązywać nowy cennik biletów na komunikację miejską w Rzeszowie.

Rzeszów

Organizacja ruchu przy rzeszowskich cmentarzach na Wszystkich Świętych

RZESZÓW. Sprawdź, jak dojechać na cmentarze w dniu Wszystkich Świętych.

Rzeszów

W weekend zmiana czasu. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W nocy z 29 na 30 października 2022 r. przechodzimy z czasu letniego na czas zimowy. Linie nocne N1 i N2 pojadą wg zmienionych rozkładów jazdy:

Rzeszów

Dachowanie forda w Malawie. Kierowca był pijany

RZESZÓW. Ponad 1,6 promila „wydmuchał„ 52-letni kierowca forda, którego samochód dziś rano dachował na prywatnej posesji w Malawie.

Reklama