Rzeszów - Niedziela, 22.06.2025
Reklama

Wybory rektorów na rzeszowskich uczelniach. 12 kandydatów na Politechnice i tylko jeden na Uniwersytecie

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Trwają wybory nowych rektorów rzeszowskich uczelni: Politechniki Rzeszowskiej i Uniwersytetu Rzeszowskiego. Funkcją rektora PRz zainteresowanych jest aż 12 kandydatów.

Zakończył się okres, w którym kandydaci na stanowisko rektora Politechniki Rzeszowskiej w kadencji 2020-2024 mogli składać zgłoszenia. W gronie kandydatów pojawiło sie 12 aplikacji:
 
  1. prof. dr hab. inż. Grzegorz Budzik,
  2. dr hab. inż. Piotr Koszelnik, prof. PRz,
  3. dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz,
  4. dr hab. inż. Mariusz Oleksy, prof. PRz,
  5. prof. dr hab. inż. Marek Orkisz,
  6. prof. dr hab. Grzegorz Ostasz,
  7. prof. dr hab. inż. Janusz Rak,
  8. prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp,
  9. prof. dr hab. inż. Tomasz Siwowski,
  10. dr hab. inż. Izabela Skrzypczak, prof. PRz,
  11. dr hab. inż. Barbara Tchórzewska-Cieślak, prof. PRz,
  12. dr hab. Iwona Włoch, prof. PRz.

W związku z tym, że rektorem PRz może być osoba która do dnia rozpoczęcia kadencji nie ukończyła 67. roku życia, obecny rektor prof. Tadeusz Markowski nie może ubiegać się o przedłużenie kadencji, gdyż ma on obecnie 72 lata.
Reklama
Kolejnym etapem rekrutacji będzie zaopiniowanie kandydatów przez senat Politechniki Rzeszowskiej. Ostateczną listę kandydatów poznamy 18 marca, zaś wybory na stanowisko rektora odbędą się 31 marca.

Z kolei nieco skromniej prezentuje się sytuacja na Uniwersytecie Rzeszowskiem, gdzie aktualnie o stanowisko rektora otwarcie ubiega się jeden kandydat – prof. Sylwester Czopek, obecny rektor: „Wierzę w sens realizowanych zmian, chcę kontynuować rozpoczętą drogę, która, w mojej ocenie, pozwoli stworzyć silny i efektywnie działający Uniwersytet” – wyjaśnia w oświadczeniu rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Ostateczną listę kandydatów na UR poznamy na przełomie marca i kwietnia br., natomiast wybory rektora zaplanowano na ostatni tydzień kwietnia.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jaką popularnością cieszyła się wakacyjna linia kolejowa do słowackich Medzilaborec?

RZESZÓW. W piątek odbyło się spotkanie przedstawicieli Podkarpacia i Kraju Preszowskiego.

Rzeszów

Willa Potockich na Ukrainie „w rękach” studentów Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Obóz, w ramach którego odbędą się prace potrwa od 11 do 22 września.

Rzeszów

Kilkaset osób pobiegnie w centrum Rzeszowa, aby pomóc 17-letniej Iwonie

8 września z rzeszowskiego rynku wystartuje charytatywna sztafeta Rzeszów Business Run. 

Rzeszów

Słynna amerykańska dziennikarka z wizytą w Rzeszowie

Amerykańska dziennikarka Rita Cosby będzie przebywała w Polsce od 26 sierpnia. Jej obecność to zapowiedź wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Polsce oraz uczestnictwo w Kongresie 60 Milionów.

Rzeszów

Rzeszowskie inwestycje na liście konkursu finałowego. Zwycięzcę wybiorą internauci

RZESZÓW. W konkursie startuje 30 inwestycji, z czego trzy z Rzeszowa. 

Rzeszów

23 sierpnia będzie okazja do spotkania z zawodnikami Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. W najbliższy piątek siatkarze i trenerzy Asseco Resovii będą czekać na kibiców w Galerii Rzeszów.

Rzeszów

Wypadek na A4 w rejonie Sędziszowa Młp. Przewrócił się samochód przewożący drewno

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło przed godzina 08.00, a utrudnienia trwały do godz. 9.30.

Reklama