Rzeszów - Sobota, 17.05.2025
Reklama

Wymiana sieci wodociągowej na osiedlu Piastów na finiszu

Dodano:

fot. MPWiK Rzeszów
fot. MPWiK Rzeszów
RZESZÓW. Rzeszowski MPWiK jeszcze w tym tygodniu zakończy wymianę najstarszego i najbardziej awaryjnego fragmentu sieci na osiedlu Piastów.

Sieć wodociągowa w tym rejonie miasta jest stosunkowo zużyta. Coraz częściej zdarzają się awarie, dlatego Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zdecydowało się na wymianę najbardziej wadliwej części sieci wodociągowej. Prace prowadzone są na ulicy Krzywoustego. Wymieniane jest 150 metrów sieci.

Aby prace prowadzone przez MPWiK nie były uciążliwe dla mieszkańców, zastosowano nowoczesną, bezwykopową metodę wymiany rur. W przeciwnym razie konieczne byłoby czasowe zamykanie ruchu na ulicy Krzywoustego.

Wykopy konieczne były tylko na początku i na końcu ulicy. Nie dezorganizują one jednak ruchu samochodów. - Musieliśmy wykonać wykopy w miejscach wymiany przyłączy - wyjaśnia Jacek Micał z działu sieci wodno-kanalizacyjnej rzeszowskiego MPWiK. - Zakończenie prac planowane jest na koniec bieżącego tygodnia - dodaje.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zabójca kobiety z ul. Czudeckiej zatrzymany na trzy miesiące

RZESZÓW. Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi 42-latek, który w piątek rano zadał znajomej kobiecie śmiertelne ciosy nożem. 

Rzeszów

Ruszyło lodowisko w Millenium Hall

RZESZÓW. W piątek na skwerze Millenium Hall wystartował sezon na łyżwiarskie szaleństwo. Lodowisko na świeżym powietrzu o powierzchni ponad 600 mkw jest już otwarte.

Rzeszów

Osiedla Carpatia z dostępem do wody i kanalizacji

RZESZÓW. Sieć wodociągowa, kanalizacyjna oraz pompownia wody, które zabezpieczą m. in. osiedle Carpatia są już gotowe. To inwestycje za około 5 mln.

Rzeszów

Nowoczesny podnośnik teleskopowy na wyposażeniu rzeszowskiej straży pożarnej

RZESZÓW. Strażacy z rzeszowskiej Komendy Miejskiej PSP jako pierwsi w kraju otrzymali nowoczesny wielozadaniowy podnośnik teleskopowy Manitou wraz z osprzętem.

Rzeszów

Tragedia przy ul. Czudeckiej. Zatrzymano potencjalnego zabójcę

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, mogącego mieć związek ze śmiercią 47-letniej kobiety, która z ranami klatki piersiowej została znaleziona dziś rano przed blokiem na ul. Czudeckiej. Jej życia nie udało się uratować.

Rzeszów

Zdrożeją bilety na miejskie autobusy? Jest projekt uchwały

RZESZÓW. Rezygnacja z biletów jednorazowych i podwyżki cen na prawie wszystkie rodzaje przejazdów zakłada projekt uchwały Rady Miasta Rzeszowa. 

Rzeszów

Pociągi elektryczne na trasie Ocice - Rzeszów. Nowe połączenia m.in. do Warszawy i Szczecina

RZESZÓW. Od 12 grudnia trasą Ocice – Rzeszów pojadą przyjazne środowisku pociągi elektryczne. To w ramach nowej inwestycji PKP PLK za 67 mln zł. Będą też nowe połączenia, w tym dalekobieżne.

Rzeszów

Rzeszowska straż miejska na pomoc mieszkańcom z rozładowanym akumulatorem

RZESZÓW. Rzeszowscy strażnicy miejscy kupili urządzenie rozruchowe do samochodów z rozładowanym akumulatorem. Wczoraj wykorzystali je pierwszy raz, pomagając uruchomić silnik auta przy ul. Fredry. 

Reklama