Rzeszów - Środa, 04.02.2026
Reklama

Wymiana sieci wodociągowej na osiedlu Piastów na finiszu

Dodano: 11.08.2022 r.

fot. MPWiK Rzeszów
fot. MPWiK Rzeszów
RZESZÓW. Rzeszowski MPWiK jeszcze w tym tygodniu zakończy wymianę najstarszego i najbardziej awaryjnego fragmentu sieci na osiedlu Piastów.

Sieć wodociągowa w tym rejonie miasta jest stosunkowo zużyta. Coraz częściej zdarzają się awarie, dlatego Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zdecydowało się na wymianę najbardziej wadliwej części sieci wodociągowej. Prace prowadzone są na ulicy Krzywoustego. Wymieniane jest 150 metrów sieci.

Aby prace prowadzone przez MPWiK nie były uciążliwe dla mieszkańców, zastosowano nowoczesną, bezwykopową metodę wymiany rur. W przeciwnym razie konieczne byłoby czasowe zamykanie ruchu na ulicy Krzywoustego.

Wykopy konieczne były tylko na początku i na końcu ulicy. Nie dezorganizują one jednak ruchu samochodów. - Musieliśmy wykonać wykopy w miejscach wymiany przyłączy - wyjaśnia Jacek Micał z działu sieci wodno-kanalizacyjnej rzeszowskiego MPWiK. - Zakończenie prac planowane jest na koniec bieżącego tygodnia - dodaje.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zakończył się kolejny etap przebudowy ul. Matysowskiej [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Przy ul. Matysowskiej wybudowano ok. 300 metrów chodnika, kanalizację deszczową oraz oświetlenie. Droga została poszerzona do 7 m.

Rzeszów

Rozbudowa stadionu Grunwald Budziwój na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Prace przy rozbudowie stadionu KS Grunwald Budziwój w Rzeszowie zbliżają się do końca. Gotowy jest już budynek klubowy. Trwają jeszcze roboty dodatkowe związane z infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Zmiana tymczasowej organizacji ruchu na ul. Krzyżanowskiego i al. Armii Krajowej

RZESZÓW. Na początku przyszłego tygodnia zostanie wprowadzona kolejna zmiana do istniejącej tymczasowej organizacji ruchu w obrębie skrzyżowania al. Armii Krajowej z ul. Krzyżanowskiego.

Rzeszów

Rośnie nowa część szkoły przy ul. Miodowej w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Miodowej. W nowej części znajdą się m.in. 12 sal lekcyjnych, sala komputerowa, dwie świetlice i biblioteka z czytelnią. Na jakim etapie są prace?

Rzeszów

Rusza kolejny etap odmulania rzeszowskiego zalewu

RZESZÓW. Podpisano umowę na realizację kolejnego etapu odmulania rzeszowskiego zalewu. Będzie to kontynuacja działań mających na celu „przywrócenie zbiornikowi jego pełnej funkcjonalności, poprawę bezpieczeństwa powodziowego oraz zwiększenie jego znaczenia przyrodniczo-rekreacyjnego”.

Rzeszów

Rozbudowa rzeszowskiego „Elektronika” na finiszu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwają prace wykończeniowe przy rozbudowie Zespołu Szkół Elektronicznych na ul. Hetmańskiej w Rzeszowie. Roboty obejmują budowę nowej części szkoły oraz remont istniejącego budynku.

Rzeszów

34. Rajd Rzeszowski. Utrudnienia w ruchu, objazdy autobusów

RZESZÓW. W dniach 7 - 9 sierpnia 2025 roku, na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego, odbędzie się Marma 34. Rajd Rzeszowski. Trasa rajdu będzie przebiegała ulicami Rzeszowa, drogami gminy Boguchwała i gminy...

Rzeszów

Postęp prac na budowie połączenia al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego

RZESZÓW. Trwa budowa drogi, połączy al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. Jej koszt ponad 44 mln zł. Prace mają zakończyć się grudniu tego roku. Wiemy na jakim etapie jest realizacja inwestycji.

Reklama