Rzeszów - Niedziela, 29.06.2025
Reklama

Wyniki wyborów do Sejmu RP. Jak głosowano w Rzeszowie?

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW, POLSKA. Znamy dane z wszystkich obwodowych komisji wyborczych w Rzeszowie. Wynika z nich, że największym poparciem cieszy się Prawo i Sprawiedliwości, kolejne miejsca zajmuje Koalicja Obywatelska, SLD, Konfederacja, PSL oraz Skuteczni Piotra Liroya-Marca.

Wyniki krajowe

Dotychczas znane są wyniki z 71,89% obwodowych komisji wyborczych. Według danych, jakie podaje Państwowa Komisja Wyborcza, wybory do Sejmu wygrywa Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 45,81%. Na partię rządzącą zagłosowało 5 537 844 osób.

Drugim wynikiem może poszczycić się Koalicja Obywatelska, uzyskując 25,46% poparcia od 3 077 933 osób. Trzecią siłą w Sejmie będzie Lewica z wynikiem 11,90%. Czwarty wynik osiągnęło Polskie Stronnictwo Ludowe, na które zagłosowało 1 083 783 osób (8,96%). Na Konfederację Wolność i Niepodległość zagłosowało 6,71% wyborców.

Według sondażowych obliczeń, podanych przez RMF 24, PiS otrzyma 239 mandatów, Koalicja Obywatelska  - 131, Lewica - 46, PSL - 30, Konfederacja – 13. Jeden mandat zostanie rozdysponowany innym komitetom. Dodajmy, że dane ulegną zmianie po otrzymaniu wyników z wszystkich komisji wyborczych. Według danych IPSOS frekwencja w wyborach wyniosła 61,1 procent.
Reklama
Wyniki w Rzeszowie

W stosunku do wyników ogólnopolskich, mieszkańcy stolicy innowacji głosowali w podobny sposób. Oddano 42 426 głosów na Prawo i Sprawiedliwość, zapewniając im 42,96% poparcie. Drugi wynik należy do Koalicji Obywatelskiej – 26,78%. komitet wyborczy SLD uzyskał 12,28% poparcie, natomiast czwarty wynik należy do Konfederacji, na którą głos oddało 9 780 rzeszowiaków (9,90%).

Kolejne głosy przypadły Polskiemu Stronnictwu Ludowemu – 7,35% oraz Skutecznym Piotra Liroya-Marca – 0,72%. Wyniki pochodzą z wszystkich komisji obwodowych w mieście. Łącznie w Rzeszowie oddano 98 754 głosów.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Znamy nominowanych do konkursu Podcast Roku 2022

RZESZÓW. Gala finałowa odbędzie się 20 listopada w hotelu Hilton w Rzeszowie.

Rzeszów

Pijany kierowca osobówki zderzył się z autobusem MPK

RZESZÓW. Wczoraj na skrzyżowaniu ulic Langiewicza i Witosa doszło do kolizji z udziałem samochodu osobowego i autobusu komunikacji miejskiej. Sprawca zdarzenia - kierowca osobówki - miał ponad 3,4 promile alkoholu.

Rzeszów

Ruszyła zbiórka pieniędzy na miejski fortepian

RZESZÓW. Trwa akcja pod hasłem „Fortepian Dla Rzeszowa”. Jej celem jest zbiórka pieniędzy na zakup fortepianu zewnętrznego, który pozostałby na stałe na rzeszowskim Rynku.

Rzeszów

"Różowa sobota" w szpitalu przy ul. Szopena. Bezpłatne badania i konsultacje

RZESZÓW. Akcja dbędzie się 29 października w Przychodni Onkologicznej i w Zakładzie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie.

Rzeszów

Wyburzono starą halę sportową przy I LO. Powstaje już nowa

RZESZÓW. Gotowy jest już wykop pod nową płytę fundamentową, aktualnie trwa izolacja gruntu. Na plac budowy dotarły właśnie pręty zbrojeniowe i zaczął się ich montaż

Rzeszów

Maszyna do drążenia tunelu na S19 już na Odrze

RZESZÓW. Rozpoczął się kolejny etap transportu maszyny TBM (Tunnel Boring Machine), która wydrąży tunel na odcinku S19 Rzeszów Południe - Babica.

Rzeszów

Nowe "elektryki" dla Rzeszowa

RZESZÓW. Ruszył przetarg na zakup sześciu nowych autobusów elektrycznych, które uzupełnią rzeszowski tabor miejski. Inwestycja będzie dofinansowana z Unii Europejskiej.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska w rankingu najlepszych uczelni na świecie

RZESZÓW. W najnowszym THE World University Rankings 2023 znalazły się 32 polskie uczelnie, w tym jedna z województwa podkarpackiego.

Reklama