Rzeszów - Piątek, 23.05.2025
Reklama

Wypadki rowerzystów. W Rzeszowie pijany 55-latek wjechał jednośladem w kierującą rowerem kobietę

Dodano:

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
RZESZÓW, PODKARPACIE. Na drogach Podkarpacia doszło wczoraj do kilku zdarzeń z udziałem rowerzystów. Niestety nie obyło się bez tego najtragiczniejszego, w którym zginął 67-letni mężczyzna kierujący jednośladem. Do szpitala z poważnymi obrażeniami trafiła 80-letnia rowerzystka, potrącona w Rzemieniu. Ranny został mężczyzna, który jechał rowerem, mimo że miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Do pierwszego wypadku doszło na ulicy Partyzantów w Mielcu około godz. 15.30. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 18-letni kierujący fiatem seicento, jadąc w kierunku SSE, na przejeździe dla rowerzystów potrącił 67-letniego mężczyznę jadącego jednośladem. Pomimo szybkiej reakcji służb ratunkowych rowerzysta zmarł wskutek odniesionych obrażeń. Na miejscu pracowali policjanci, wykonali oględziny i dokumentację fotograficzną, ustalili i przesłuchali świadków. Zebrany materiał dowodowy posłuży biegłemu do rekonstrukcji wypadku. 18-letniemu kierowcy seicento funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy. Decyzją prokuratora młody mężczyzna został zatrzymany w policyjnych aresztach. W chwili zdarzenia był trzeźwy. Dziś będą kontynuowane czynności z jego udziałem.

Drugi wypadek miał miejsce w Rzemieniu przed godz. 20. 43-letni kierowca volkswagena golfa potrącił jadącą w tym samym kierunku 80-letnią rowerzystkę. Jak wynikało z relacji świadków, kobieta w chwili wyprzedzania przez samochód, skręciła bezpośrednio pod pojazd, wcześniej nie sygnalizując tego manewru. 80-letnia mieszkanka gminy Przecław z miejsca zdarzenia została zabrana przez załogę karetki pogotowia. Kobieta przebywa w szpitalu. Jej stan jest określany jako ciężki. Kierowca golfa został przebadany na zawartość alkoholu. Był trzeźwy. Policjanci zabezpieczyli pojazd biorący udział w zdarzeniu. Dziś będą kontynuowane czynności mające przyczynić się do ustalenia okoliczności i przyczyny wypadku.
Reklama
Wczoraj około godz. 17.30, oficer dyżurny dębickiej Policji odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym na ulicy Lwowskiej w Dębicy. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że rowerzysta jadący chodnikiem równolegle do jezdni skręcił gwałtownie w lewo wjeżdżając na przejście dla pieszych wprost pod nadjeżdżającego opla zafirę. W wyniku potrącenia obrażeń doznał 20-letni rowerzysta. Mieszkańca Dębicy przewieziono do szpitala w Dębicy. Policjanci poddali badaniu alkomatem uczestników zdarzenia. Urządzenie wykazało ich trzeźwość. Kierujący oplem, 47-letni mieszkaniec powiatu dębickiego, nie ucierpiał w wypadku.

Do nietypowego zdarzenia z udziałem dwójki rowerzystów doszło wczoraj w Rzeszowie. Przed godz. 18, mężczyzna jadący ścieżką rowerową wzdłuż Wisłoka, uderzył swoim jednośladem w tył jadącego przed nim roweru. 55-latek stracił równowagę i przewrócił się, doznając lekkiego urazu głowy. Kierującej rowerem kobiecie nic się nie stało. Okazało się, że rowerzysta miał 2 promile alkoholu w organizmie. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Zgodnie z treścią art. 87§ 1a kodeksu wykroczeń - kto znajduje się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu inny pojazd niż mechaniczny, podlega karze aresztu albo grzywny.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska ma nową serwerownię za ponad 13 mln zł

RZESZÓW. 3 stycznia, Minister Przemysław Czarnek odwiedził Politechnikę Rzeszowską, gdzie m.in. obejrzał nową serwerownię, która powstała dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki. 

Rzeszów

Rozbudowa Inteligentnego Systemu Transportowego w Rzeszowie

RZESZÓW. Na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną i rondach zamontowane zostaną dodatkowe czujniki. Dzięki dodatkowym czujnikom zmieni się także rola przycisków dla pieszych i rowerzystów.

Rzeszów

Wypadek w Niechobrzu. Samochód potrącił opiekunkę, która szła z grupą dzieci

RZESZÓW. W Niechobrzu, 19-letni kierowca potrącił opiekunkę, która szła z dziećmi. Ranną kobietę przetransportowano do szpitala. Dzieciom nic poważnego się nie stało.

Rzeszów

Dodatek osłonowy. Można składać wnioski

RZESZÓW. MOPS w Rzeszowie rozpoczął przyjmowanie wniosków o tzw. dodatek osłonowy. Można go otrzymać na pokrycie części wydatków ponoszonych na energię oraz żywność.

Rzeszów

Rozpoczęła się jedna z największych inwestycji drogowych w Rzeszowie w 2022 r.

RZESZÓW. Ruszyły prace prze przebudowie skrzyżowania al. Wyzwolenia z al. Okulickiego. 

Rzeszów

Dotacje na usuwanie wyrobów zawierających azbest. Wkrótce rusza nabór wniosków

RZESZÓW. Wnioski o udzielenie dotacji na dofinansowanie kosztów, związanych z demontażem wyrobów zawierających azbest, można składać od 10 do 31 stycznia 2022 roku.

Rzeszów

Wybrano zarząd Społecznej Rady Sportu w Rzeszowie

RZESZÓW. We wtorek, 4 stycznia wybrano zarząd Społecznej Rady Sportu. Na jej czele stanie Mirosław Wierzbicki, lekkoatleta i organizator imprez biegowych.

Rzeszów

Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna. Ruszyły połączenia z Rzeszowa do Kolbuszowej

RZESZÓW. 3 stycznia br. zainaugurowano połączenia kolejowe na trasie Rzeszów – Kolbuszowa w ramach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej.

Reklama