Rzeszów - Niedziela, 28.06.2026
Reklama

Wyremontowano schody na osiedlu Piastów w Rzeszowie

Dodano: 16.12.2024 r. / Redakcja

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Ponad 300 tys. zł wydało miasto na odnowienie schodów , które prowadzą z osiedla Piastów w kierunku ul. Hetmańskiej. Niestety ich stan techniczny nie był najlepszy, dlatego też wymagały czasowego wyłączenia z użytkowania i przeprowadzenia kompleksowego remontu.

Wybrany w przetargu wykonawca musiał wykonać dokumentację projektową remontu a następnie w oparciu o nią zadanie zrealizować.

Pierwsze prace polegały na rozbiórce uszkodzonych elementów oraz nawierzchni żelbetowych schodów. Dalsze to m.in. odtworzenie uszkodzonych elementów, montaż i naprawa nawierzchni schodów, łącznie z zastosowaniem powierzchni antypoślizgowej. Ponadto oczyszczone i naprawione zostały stalowe barierki, powierzchnię konstrukcji zabezpieczono powłokami antygraffiti. Prace zostały już zakończone, a obiekt udostępniony mieszkańcom.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dodatkowe pieniądze w budżecie Rzeszowa na projekty trzech inwestycji

RZESZÓW. Na wniosek Konrada Fijołka prezydenta Rzeszowa rada miasta zarezerwowała dodatkowe pieniądze w budżecie miasta na trzy ważne inwestycje.

Rzeszów

Budowa nowej szkoły i przedszkola przy ul. Kwiatkowskiego na finiszu

RZESZÓW. Obiekt ma być gotowy na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023. Będzie tam miejsce dla 450 uczniów i 300 przedszkolaków.

Rzeszów

14 ekologicznych autobusów dla Rzeszowa. Umowy podpisane

RZESZÓW. Do Rzeszowa trafi kolejnych 14 ekologicznych autobusów. Miasto podpisało umowy na ich dostawę z firmami Autosan i Solaris.

Rzeszów

Rekordowy czerwiec na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW. Blisko 80 tysięcy pasażerów obsłużył w czerwcu 2022 r. port lotniczy Rzeszów-Jasionka. 

Rzeszów

Rusza budowa II linii technologicznej ITPOE w Rzeszowie

RZESZÓW. Wmurowano kamień węgielny pod budowę II linii technologicznej Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii w Rzeszowie.  Inwestycja PGE Energia Ciepła z Grupy PGE ma być gotowa w IV kwartale 2024 roku.

Rzeszów

W Jasionce wylądował pierwszy samolot z Rijeki. Wakacyjna siatka połączeń już kompletna

RZESZÓW. W nocy z wtorku na środę lotnisko w Jasionce uruchomiło ostatni nowy letni kierunek. Samolot z chorwackiej Rijeki powitał salut wodny od Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej.

Rzeszów

Ogródek Jordanowski w centrum Rzeszowa zostanie odnowiony. Wybrano wykonawcę

RZESZÓW. Umowa z wykonawca ma być podpisana w tym miesiącu. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Reklama