Rzeszów - Sobota, 14.03.2026
Reklama

Wyrok w sprawie zabójstwa 84-letniej mieszkanki Hyżnego. 51-latek skazany na 25 lat więzienia

Dodano: 10.10.2025 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

RZESZÓW. Po ponad dwóch latach od tragicznych wydarzeń w Hyżnem, zapadł wyrok w sprawie 51-letniego Sławomira D. Mężczyzna został uznany za winnego gwałtu i zabójstwa 84-letniej mieszkanki miejscowości.

25 lat więzienia i zadośćuczynienie

6 października 2025 roku Sąd Okręgowy w Rzeszowie skazał Sławomira D. na karę 25 lat pozbawienia wolności, z możliwością ubiegania się o warunkowe przedterminowe zwolnienie po 20 latach odbycia kary. Sąd orzekł również zadośćuczynienie w wysokości 30 tys. zł na rzecz rodziny ofiary.

„Wyrok jest nieprawomocny” – poinformował Krzysztof Ciechanowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Zbrodnia w Hyżnem

Do zdarzenia doszło w nocy z 14 na 15 maja 2023 roku. Śledztwo wykazało, że 84-letnia kobieta wpuściła do swojego domu znanego jej mieszkańca tej samej miejscowości, który miał pomóc jej w pracach domowych.

Podczas pobytu w domu seniorki, Sławomir D. użył przemocy wobec kobiety, doprowadzając ją do obcowania płciowego i powodując liczne obrażenia ciała. Seniorka zmarła w wyniku doznanych urazów.

Po dokonaniu przestępstwa sprawca opuścił dom, zabierając artykuły spożywcze. Kilka godzin później został zatrzymany przez policję.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dwie mieszkanki Rzeszowa okradzione. Mężczyźni podawali się za pracowników wodociągów

RZESZÓW. Mężczyźni podawali się za pracowników sprawdzających instalację wodną.

Rzeszów

Podkarpacie jest gotowe na zimę

RZESZÓW, PODKARPACIE. Przedstawiciele poszczególnych służb informowali, że wszelkie przygotowania do zimy dobiegły końca.

Rzeszów

Gala XVIII edycji Konkursu "Podkarpacka Nagroda Gospodarcza" 2019 już 28 listopada

Wydarzenie organizowane jest przez Centrum Promocji Biznesu, które w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia działalności. 

Rzeszów

Iluminacje świąteczne w Rzeszowie. Pojawiły się dwie oferty na dostawę dekoracji

RZESZÓW. Zwycięzca przetargu ma obowiązek zamontować wszystkie iluminację do 30 listopada br., zaś ich demontaż musi nastąpić w terminie do 14 lutego 2020 roku.

Rzeszów

Straż Miejska w Rzeszowie zmienia lokalizacje. W planach przeniesienie innych wydziałów

RZESZÓW. Na Straż Miejską w Rzeszowie czeka przeprowadzka. Ich siedziba zostanie przeniesiona bliżej rzeszowskiego Rynku.

Rzeszów

4 mln wsparcia dla Podkarpackiego Centrum Innowacji. Grant dla projektu dot. walki z nowotworem

RZESZÓW. Łącznie do programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji zgłoszono 103 wnioski.

Rzeszów

Już dzisiaj pierwszy mecz Asseco Resovii na Podpromiu. Andrzej Kowal wraca do Rzeszowa

RZESZÓW. Dla rzeszowian będzie to pierwszy mecz przed własną publicznością.

Rzeszów

31 października policjanci rozpoczynają akcje „Znicz 2019”. Znamy szczegóły dot. organizacji ruchu

RZESZÓW. W czwartek, 31 października rzeszowscy policjanci przystąpią do akcji „Znicz 2019”.

Reklama