Rzeszów - Poniedziałek, 29.12.2025
Reklama

Wystartowały loty z Jasionki do Edynburga

Dodano: 29.10.2025 r. / Redakcja

fot. Materiały prasowe Ryanair / Pixabay
fot. Materiały prasowe Ryanair / Pixabay

RZESZÓW. Ryanair uruchomił bezpośrednie połączenie z podrzeszowskiego lotniska do Edynburga. 27 października odleciał pierwszy samolot.

Stolica Szkocji to już dziesiąty kierunek oferowany przez irlandzkiego przewoźnika z lotniska w Jasionce. Dotychczasowa siatka połączeń obejmuje takie destynacje jak: Dublin, Londyn (Stansted i Luton), Manchester, Mediolan, Zadar, Alicante, Bristou oraz Malta.

Loty do Edynburga będą obsługiwane dwa razy w tygodniu - w poniedziałki o godz. 6:00 (przylot do Rzeszowa o 9:50) oraz w piątki o 6:35 (przylot o 10:25). Rejsy powrotne z Jasionki zaplanowano odpowiednio na godz. 10:15 i 10:50, z przylotami do szkockiej stolicy po dwóch godzinach lotu.

Reklama

- Cieszymy się, że zaprzyjaźniony przewoźnik, Ryanair, zdecydował się na uruchomienie połączenia do Edynburga. To trasa, na którą czekało wielu pasażerów z naszego regionu. Wznowienie tych lotów to kolejny ważny krok w rozwoju naszej siatki połączeń - podkreśla Adam Hamryszczak, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.


fot. Biuro Prasowe Portu Lotniczego Rzeszów - Jasionka

- Połączenie na trasie Rzeszów-Edynburg dodatkowo wzmocni pozycję naszego lotniska jako ważnego węzła komunikacyjnego w regionie. Cieszę się, że Ryanair konsekwentnie rozwija swoją obecność na podkarpackim lotnisku. To szansa dla mieszkańców regionu, ale też impuls dla lokalnej gospodarki i turystyki - mówi Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wtargnął do cudzego mieszkania i zasnął na podłodze. Miał ponad 6 promili alkoholu

RZESZÓW. Policjanci z oddziału prewencji KMP w Rzeszowie podjęli nietypową interwencję w jednym z mieszkań na osiedlu Kmity w Rzeszowie.

Rzeszów

W sobotę utrudnienia na ul. Świadka. Trwa rozbudowa sieci ciepłowniczej

RZESZÓW. Trwa rozbudowa sieci ciepłowniczej na osiedlu Nowe Miasto. W sobotę (21 sierpnia) wyłączony z ruchu będzie jednokierunkowy odcinek ul. Witolda Świadka.

Rzeszów

Kto wykona ogród kieszonkowy przy ul. Reymonta i ul. Króla Augusta? Ruszył przetarg

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która stworzy ogród kieszonkowy w rejonie ulic Reymonta i Króla Augusta. Nowa, zielona przestrzeń ma powstać jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Na podwójnym gazie pędził 138 km/h przez al. Sikorskiego

RZESZÓW. 39-letni motocyklista jadąc al. Sikorskiego, przekroczył dozwoloną prędkość o 88 km/h. Mężczyzna zignorował sygnały policjantów i zaczął uciekać. Kiedy funkcjonariuszom udało się go zatrzymać, okazało się że był pijany.

Rzeszów

Ciągnik przygniótł 50-letniego kierowcę. W akcji śmigłowiec LPR

RZESZÓW. 50-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego został przygnieciony przez ciągnik. Ranny mężczyzna śmigłowcem został przewieziony do szpitala.

Rzeszów

Ruszył remont drogi przy rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. Rozpoczął się długo wyczekiwany remont ul. Geodetów przy CH Plaza Rzeszów. Roboty potrwają do piątku 20 sierpnia 2021 r. W tym czasie ul. Geodetów wzdłuż budynku centrum handlowego, aż do ul....

Rzeszów

W niedzielę piknik z okazji Święta Wojska Polskiego

RZESZÓW. Na parkingu PUW staną m.in.: Kołowe Transportery Opancerzone „Rosomak”, Ciężki Kołowy Pojazd Ewakuacji i Ratownictwa Technicznego, nie zabraknie także pokazu broni przeciwpancernej oraz przeciwlotniczej.

Rzeszów

W Rzeszowie pojawią się pojemniki na elektrośmieci. Gdzie będą zlokalizowane?

RZESZÓW. Już wkrótce w mieście pojawi się ponad 30 charakterystycznych, czerwonych pojemników na elektrośmieci. 

Reklama