Rzeszów - Piątek, 26.12.2025
Reklama

Wystartowały loty z Jasionki do Edynburga

Dodano: 29.10.2025 r. / Redakcja

fot. Materiały prasowe Ryanair / Pixabay
fot. Materiały prasowe Ryanair / Pixabay

RZESZÓW. Ryanair uruchomił bezpośrednie połączenie z podrzeszowskiego lotniska do Edynburga. 27 października odleciał pierwszy samolot.

Stolica Szkocji to już dziesiąty kierunek oferowany przez irlandzkiego przewoźnika z lotniska w Jasionce. Dotychczasowa siatka połączeń obejmuje takie destynacje jak: Dublin, Londyn (Stansted i Luton), Manchester, Mediolan, Zadar, Alicante, Bristou oraz Malta.

Loty do Edynburga będą obsługiwane dwa razy w tygodniu - w poniedziałki o godz. 6:00 (przylot do Rzeszowa o 9:50) oraz w piątki o 6:35 (przylot o 10:25). Rejsy powrotne z Jasionki zaplanowano odpowiednio na godz. 10:15 i 10:50, z przylotami do szkockiej stolicy po dwóch godzinach lotu.

Reklama

- Cieszymy się, że zaprzyjaźniony przewoźnik, Ryanair, zdecydował się na uruchomienie połączenia do Edynburga. To trasa, na którą czekało wielu pasażerów z naszego regionu. Wznowienie tych lotów to kolejny ważny krok w rozwoju naszej siatki połączeń - podkreśla Adam Hamryszczak, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.


fot. Biuro Prasowe Portu Lotniczego Rzeszów - Jasionka

- Połączenie na trasie Rzeszów-Edynburg dodatkowo wzmocni pozycję naszego lotniska jako ważnego węzła komunikacyjnego w regionie. Cieszę się, że Ryanair konsekwentnie rozwija swoją obecność na podkarpackim lotnisku. To szansa dla mieszkańców regionu, ale też impuls dla lokalnej gospodarki i turystyki - mówi Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju na jednej z ulic Rzeszowa

RZESZÓW. Zatrzymani na ul. Fircowskiego pobili pokrzywdzonego i ukradli mu telefon komórkowy. 

Rzeszów

Ruszyła mobilna wypożyczalnia samochodów elektrycznych. Na początek 30 pojazdów [FOTO]

RZESZÓW. System opiera się na aplikacji „4mobility carsharing”

Rzeszów

Radni przyjęli budżet na 2020 rok. RR krytykuje rząd, a PiS chce „zielonego miasta”

RZESZÓW. Radni, większością głosów, przyjęli projekt budżetu na 2020 rok.

Rzeszów

Sprawdź, jak będą kursować autobusy MKS w okresie świątecznym

RZESZÓW. Międzygminna Komunikacja Samochodowa informuje o kursach autobusów w okresie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

Rzeszów

Władze miasta ponownie o poszerzeniu granic Rzeszowa

RZESZÓW. Chcą przyłączyć Racławówkę Doły, Pogwizdów Nowy oraz Malawę.

Rzeszów

Znamy listę firm, które dostarczą śmieci do spalarni. Obok Rzeszowa i Strzyżowa… Warszawa

RZESZÓW. PGE Energia Ciepła wyłoniła 10 firm, które będą dostarczać odpady do spalarni w Rzeszowie.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów zwycięska po 10. kolejce PlusLigi

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów pokonali we własnej hali Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:1 w meczu 10. kolejki PlusLigi.

Reklama