Rzeszów - Czwartek, 03.07.2025
Reklama

Wzmożone kontrole Policji w sklepach, urzędach i autobusach MPK

Dodano:

fot. Archiwum KMP Rzeszów
fot. Archiwum KMP Rzeszów
RZESZÓW. Będzie więcej policjantów w placówkach handlowych, urzędach i środkach komunikacji miejskiej. Funkcjonariusze będą sprawdzali, czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących obostrzeń.

W związku ze wzrostem liczy zakażeń koronawirusem oraz nieprzestrzeganiem przez mieszkańców obowiązujących obostrzeń, rzeszowscy policjanci będą prowadzić wzmożone kontrole i przypominać mieszańcom o obowiązujących zasadach i ograniczeniach w życiu społecznym.

Funkcjonariusze będą przede wszystkim zwracać uwagę na obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych. Jak zauważa Policja, część osób świadomie ignoruje ten nakaz i nie zasłania ust i nosa w miejscach publicznych. Wzmożone kontrole będą przeprowadzane w galeriach i punktach handlowych, urzędach oraz w środkach transportu miejskiego.

Policja przypomina, że niestosowanie się do obowiązku zakrywania ust i nosa jest wykroczeniem, za które policjant może ukarać mandatem w wysokości do 500 zł. Również osoby bez poprawnie założonej maseczki mogą zostać ukarane mandatem.

 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zatrzymani za kradzież "na kolec"

RZESZÓW. Dwóch obywateli Gruzji usłyszało zarzut kradzieży pieniędzy. Mężczyźni działali tzw. metodą "na kolec", przecinając oponę w samochodzie pokrzywdzonego.

Rzeszów

Rzeszów ma Architekta Miasta. To pierwsze takie stanowisko w stolicy Podkarpacia

RZESZÓW. Janusz Sepioł, architekt, urbanista i historyk sztuki będzie pierwszym rzeszowskim Architektem Miasta. Prezydent Fijołek właśnie przedstawił go mieszkańcom. 

Rzeszów

Policyjny pościg ulicami Rzeszowa. 20-latek pędził 142 km/h

RZESZÓW. O 92 km/h dozwoloną prędkość przekroczył kierowca bmw wczoraj na ul. Sikorskiego. 20-latek zignorował sygnały drogówki i próbował uciec. W wyniku pościgu ulicami miasta mężczyzna został zatrzymany.

Rzeszów

W Rzeszowie dyskutowano o szczepieniach przeciw COVID-19

RZESZÓW. W Rzeszowie odbyła się wczoraj pierwsza Międzynarodowa Konferencja Naukowa poświęcona szczepieniom przeciw COVID-19. 

Rzeszów

18-latek zatrzymany za rozboje

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali 18-latka podejrzanego o dwa rozboje. W ciągu ostatniego miesiąca mężczyzna zaatakował i okradł dwie osoby. Prokurator przedstawił mu zarzuty rozboju i zastosował dozór policji.

Rzeszów

Ulica Morgowa będzie poszerzona. Koniec ruchu wahadłowego

RZESZÓW. Do połowy przyszłego roku potrwa przebudowa ulicy Morgowej na osiedlu Wilkowyja. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie wybrał waśnie wykonawcę prac.

Rzeszów

Dofinansowania małej retencji dla mieszkańców. Jest zgoda radnych

RZESZÓW. Rzeszowscy radni poparli wniosek prezydenta Fijołka odnośnie wprowadzenia w mieście systemu dopłat do inwestycji związanych z retencją wód opadowych.

Rzeszów

Prezydent Fijołek przedstawił założenia przyszłorocznego budżetu miasta

RZESZÓW. Ponad 1,76 mld zł ma wynieść przyszłoroczny budżet Rzeszowa, którego główne założenia przedstawił prezydent Fijołek podczas wczorajszej sesji rady miasta. Duży nacisk położono na edukację, sport i miejską zieleń.

Reklama