Rzeszów - Środa, 17.12.2025
Reklama

Wzrosła liczba mieszkańców Rzeszowa. Zbliżamy się do 200 tys.

Dodano: 22.04.2020 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. O 2,4 % wzrosła liczba ludności w Rzeszowie w 2019 r. W porównaniu z poprzednim rokiem zawarto więcej małżeństw. Więcej było też zgonów, mniej natomiast było urodzeń.

Wg danych Urzędu Statystycznego w Rzeszowie,  w 2019 stolica innowacji liczyła 196,2 tys. mieszkańców. W ciągu roku zawarto 931 małżeństw (o 3 więcej niż w 2018 r.) oraz odnotowano 2,2 tys. urodzeń (mniej o 49 niż w 2018 r.). Zgonów było 1,6 tys. (więcej o 106 niż w 2018 r.). Przyrost naturalny na 1 tys. mieszkańców wyniósł 3,3 i był najwyższy ze wszystkich miast wojewódzkich.

Rzeszów jest jednym z ośmiu miast wojewódzkich, w których wzrosła liczba ludności. W 2019 roku w porównaniu z 2018 rokiem, liczba mieszkańców wzrosła o 4,6 tys. osób. Był to trzeci po Warszawie (o 12,7 tys.) i Krakowie (o 8,0 tys.) wzrost liczbowy wśród wszystkich miast wojewódzkich.

 
Źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowianin na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o EU

RZESZÓW. Tegoroczna edycja, jak co roku, swój finał miała miejsce w Słupsku.

Rzeszów

Podziemna Trasa Turystyczna zamknięta od stycznia

RZESZÓW. Wartość inwestycji to blisko 22 mln zł.

Rzeszów

PGE Energia Ciepła oraz Klub Sportowy „Korona” Rzeszów zawarły umowę sponsoringową

RZESZÓW. Dzięki wsparciu rzeszowskiej elektrociepłowni dzieci i młodzież z klubu sportowego będą mogły kontynuować treningi i wyjeżdżać na zawody i turnieje sportowe.

Rzeszów

Zderzenie trzech samochodów w Trzebownisku. Wprowadzono ruch wahadłowy

RZESZÓW. Aktualnie odbywa tam się ruch wahadłowy. Utrudnienia potrwają do ok. 14.30.

Rzeszów

Rzeszów „bohaterem” anglojęzycznego programu [VIDEO]

RZESZÓW. W trakcie filmu Ryan Socash pokazuje m.in. Muzeum Techniki i Militariów, odwiedza rzeszowski Rynek oraz Podziemną Trasę Turystyczną.

Rzeszów

Stok narciarski i… pumptrack na Matysówce

RZESZÓW. Radny Daniel Kunysz zabiega o to, aby w sąsiedztwie stoku narciarskiego powstał pumptrack.

Rzeszów

Za kilka dni ruszy Hackathon Mobility. Wydarzenie odbędzie się w Urban Lab Rzeszów

RZESZÓW. Hackathon odbędzie się w dniach 14-15 grudnia 2019 r. w Urban Lab Rzeszów, przy ul. 3 maja.

Reklama