Rzeszów - Niedziela, 29.06.2025
Reklama

Wzrośnie liczba lotów z Rzeszowa do Monachium. Pierwsze samoloty wystartują już 31 marca

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. W letnim rozkładzie połączeń 2019 Lufthansa zwiększa liczbę rejsów na trasie Rzeszów-Monachium. Liczba rejsów wzrośnie do 14 tygodniowo.

Od 31 marca samoloty z Podkarpacia do stolicy Bawarii będą odlatywać o godzinie 06:15 i 13:20 każdego dnia. Pasażerowie zyskają również nową możliwość przylotu do Rzeszowa codziennym wieczornym rejsem z Monachium o godzinie 21:35. W rozkładzie rejsów w sezonie letnim 2019 liczba połączeń cotygodniowych połączeń wzrośnie do 14. Będą się one odbywać według rozkładu:
 
  • LH1607 Rzeszów 6:15 – 7:40 Monachium (codziennie)
  • LH1618 Monachium 11:20 - 12:45 Rzeszów (codziennie)
  • LH1619 Rzeszów 13:20 – 14:25 Monachium (codziennie)
  • LH1606 Monachium 21:35 – 23:00 Rzeszów (codziennie)

Na wszystkich rejsach na trasie Rzeszów-Monachium latać będą samoloty Canadair RJ 900. Ryzyko opóźnienia rejsu lub odwołania go ze względu na warunki pogodowe zminimalizuje fakt, że na pasażerów lecących rano do Monachium będzie czekać samolot obsługujący wieczorny rejs do Rzeszowa poprzedniego dnia.

Nowe połączenia mają zaspokoić rosnące potrzeby pasażerów. Poranny rejs z Rzeszowa ma usprawnić przesiadkę w monachijskim hubie Lufthansy. Pasażerowie będą mogli wygodniej udać się w dalszą podróż do wielu miast zarówno w Europie jak i na całym świecie, takich jak: Dusseldorf, Zurych, Turyn oraz Nowy Jork, Chicago czy Hong Kong.

„Zwiększenie częstotliwości lotów między Rzeszowem a Monachium to dowód na to, że Lufthansa Group wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pasażerów we wszystkich regionach Polski. Od dawna jesteśmy obecni na polskim rynku, a na lotnisku w Rzeszowie działamy od 9 lat. Nowe rejsy ułatwią podróżnym z Podkarpacia dostęp do rozbudowanej siatki połączeń, które Lufthansa Group oferuje na monachijskim lotnisku” – mówi Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Group w Polsce.
Reklama
Dostępność nowych połączeń otworzy przed pasażerami biznesowymi możliwość podróży i powrotu do Rzeszowa tego samego dnia. Ponadto program lojalnościowy Partner Plus Benefit (PPB) dla przedsiębiorstw każdej wielkości pozwala gromadzić punkty za odbyte rejsy, które można następnie wymieniać na bilety lotnicze, podwyższenie klasy podróży, vouchery na dostęp do Internetu na pokładzie samolotu i nagrody rzeczowe. Do 31 maja 2019 roku pasażerowie rejsów na trasie Rzeszów-Monachium zostaną nagrodzeni potrójną liczbą punktów. Oznacza to, że odbywając w tym okresie sześć takich podróży, bilet na kolejne połączenie firma otrzyma gratis.

„Cieszymy się z rozwoju współpracy z jedną z największych linii lotniczych na świecie. Dodatkowe rejsy i bardziej dogodne godziny operowania z pewnością przełożą się na wzrost liczby obsługiwanych pasażerów, szczególnie w segmencie biznesowym. To odpowiedź na stale rosnące zapotrzebowanie rodzimych przedsiębiorców oraz zagranicznych inwestorów, których z każdym rokiem przybywa na Podkarpaciu. Szacujemy, że w tym roku z bezpośrednich lotów z Rzeszowa do Monachium skorzysta prawie 60 tysięcy pasażerów” - mówi Michał Tabisz, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

MPWiK nie wyklucza budowy elektrowni wiatrowej i wodnej

RZESZÓW. „Planujemy wdrożenie projektu budowy elektrowni wodnej na odpływie oczyszczonych ścieków do Wisłoka i rozważamy możliwość wybudowania elektrowni wiatrowej".

Rzeszów

Podpisano porozumienie obejmujące m.in. budowę mostu łączącego Rzeszów z Boguchwałą

RZESZÓW. Miasto Rzeszów, gmina Lubenia, Boguchwała oraz starostwo powiatowe podpisało porozumienie w sprawie ok. 100 mln inwestycji. 

Rzeszów

Za nami I Kobiecy Kongres w Jasionce. Hasłem wydarzenia: „Baby są jakieś inne” [FOTO]

RZESZÓW. Ponad 300 kobiet w sobotę przyjechało do Jasionki do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego G2A Arena.

Rzeszów

Turyści coraz częściej odwiedzają Podkarpacie. Nie inaczej jest w Rzeszowie

RZESZÓW, PODKARPACIE. Od stycznia do września 2019 roku z 652 turystycznych obiektów noclegowych na Podkarpaciu skorzystało 1012,4 tys. turystów, w tym 111,6 tys. z zagranicy.

Rzeszów

Świąteczna choinka zdobi rzeszowski Rynek. Rozpoczęto montaż iluminacji

RZESZÓW. W tym roku na iluminacje świąteczne miasto przeznaczyło prawie 1,3 mln zł.

Rzeszów

Do końca tego roku w Rzeszowie pojawi się wypożyczalnia samochodów elektrycznych

RZESZÓW. „Taka usługa w mieście Rzeszów może obejmować 100-200 samochodów” – wyjaśnia szef 4Mobility.

Rzeszów

Władze miasta kontynuują „walkę” z PGE Energia Ciepła. Szykuje się wizyta w Warszawie

RZESZÓW. Dzisiaj o godz. 12.00 zaplanowano spotkanie w Warszawie pomiędzy prezydentem Rzeszowa a Wojciechem Dąbrowskim,

Rzeszów

Z terenu Olszynek zniknie bar i park linowy. Mieszkańcy skarżyli się na hałas

RZESZÓW. Władze miasta reagują na skargi mieszkańców ul. Szopena i likwidują jeden z barów na Olszynkach.

Reklama