Rzeszów - Niedziela, 18.05.2025
Reklama

Wzrośnie liczba lotów z Rzeszowa do Monachium. Pierwsze samoloty wystartują już 31 marca

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. W letnim rozkładzie połączeń 2019 Lufthansa zwiększa liczbę rejsów na trasie Rzeszów-Monachium. Liczba rejsów wzrośnie do 14 tygodniowo.

Od 31 marca samoloty z Podkarpacia do stolicy Bawarii będą odlatywać o godzinie 06:15 i 13:20 każdego dnia. Pasażerowie zyskają również nową możliwość przylotu do Rzeszowa codziennym wieczornym rejsem z Monachium o godzinie 21:35. W rozkładzie rejsów w sezonie letnim 2019 liczba połączeń cotygodniowych połączeń wzrośnie do 14. Będą się one odbywać według rozkładu:
 
  • LH1607 Rzeszów 6:15 – 7:40 Monachium (codziennie)
  • LH1618 Monachium 11:20 - 12:45 Rzeszów (codziennie)
  • LH1619 Rzeszów 13:20 – 14:25 Monachium (codziennie)
  • LH1606 Monachium 21:35 – 23:00 Rzeszów (codziennie)

Na wszystkich rejsach na trasie Rzeszów-Monachium latać będą samoloty Canadair RJ 900. Ryzyko opóźnienia rejsu lub odwołania go ze względu na warunki pogodowe zminimalizuje fakt, że na pasażerów lecących rano do Monachium będzie czekać samolot obsługujący wieczorny rejs do Rzeszowa poprzedniego dnia.

Nowe połączenia mają zaspokoić rosnące potrzeby pasażerów. Poranny rejs z Rzeszowa ma usprawnić przesiadkę w monachijskim hubie Lufthansy. Pasażerowie będą mogli wygodniej udać się w dalszą podróż do wielu miast zarówno w Europie jak i na całym świecie, takich jak: Dusseldorf, Zurych, Turyn oraz Nowy Jork, Chicago czy Hong Kong.

„Zwiększenie częstotliwości lotów między Rzeszowem a Monachium to dowód na to, że Lufthansa Group wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pasażerów we wszystkich regionach Polski. Od dawna jesteśmy obecni na polskim rynku, a na lotnisku w Rzeszowie działamy od 9 lat. Nowe rejsy ułatwią podróżnym z Podkarpacia dostęp do rozbudowanej siatki połączeń, które Lufthansa Group oferuje na monachijskim lotnisku” – mówi Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Group w Polsce.
Reklama
Dostępność nowych połączeń otworzy przed pasażerami biznesowymi możliwość podróży i powrotu do Rzeszowa tego samego dnia. Ponadto program lojalnościowy Partner Plus Benefit (PPB) dla przedsiębiorstw każdej wielkości pozwala gromadzić punkty za odbyte rejsy, które można następnie wymieniać na bilety lotnicze, podwyższenie klasy podróży, vouchery na dostęp do Internetu na pokładzie samolotu i nagrody rzeczowe. Do 31 maja 2019 roku pasażerowie rejsów na trasie Rzeszów-Monachium zostaną nagrodzeni potrójną liczbą punktów. Oznacza to, że odbywając w tym okresie sześć takich podróży, bilet na kolejne połączenie firma otrzyma gratis.

„Cieszymy się z rozwoju współpracy z jedną z największych linii lotniczych na świecie. Dodatkowe rejsy i bardziej dogodne godziny operowania z pewnością przełożą się na wzrost liczby obsługiwanych pasażerów, szczególnie w segmencie biznesowym. To odpowiedź na stale rosnące zapotrzebowanie rodzimych przedsiębiorców oraz zagranicznych inwestorów, których z każdym rokiem przybywa na Podkarpaciu. Szacujemy, że w tym roku z bezpośrednich lotów z Rzeszowa do Monachium skorzysta prawie 60 tysięcy pasażerów” - mówi Michał Tabisz, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zakończono budowę drogi na osiedlu Staromieście [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. 4,2 mln zł kosztowała rozbudowa ulicy Welca na osiedlu Staromieście. Wykonawcą inwestycji jest firma Eurovia. Prace zostały już zakończone.

Rzeszów

W pierwszy weekend sierpnia utrudnienia w ruchu na ulicach Rzeszowa

RZESZÓW. W najbliższy weekend, w związku z dwoma wydarzeniami, które odbędą się w centrum Rzeszowa, mogą wystąpić utrudnienia w ruchu oraz opóźnienia w kursowaniu autobusów MPK.

Rzeszów

Rzeszowska fontanna wymaga pilnego remontu. Zamkną ją na kilka dni

RZESZÓW. Przez trzy dni rzeszowska fontanna multimedialna będzie nieczynna. Powodem jest konieczność przeprowadzenia pilnego remontu atrakcji.

Rzeszów

Ustalono tożsamość mężczyzny, który utonął w Żwirowni

RZESZÓW. Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny, którego ciało wyłowiono ze zbiornika wodnego przy ul. Kwiatkowskiego. To 35-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Zabytkowy Jelcz wraca na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Po krótkiej przerwie, która miała miejsce w ubiegły weekend, wracają wakacyjne przejażdżki zabytkowym Jelczem z przewodnikiem po Rzeszowie.

Rzeszów

Miejskie kąpielisko przy ul. Kwiatkowskiego ponownie otwarte

RZESZÓW. Woda jest już przydatna do kąpieli.

Rzeszów

Zwłoki mężczyzny na Żwirowni. Policja prosi o pomoc w identyfikacji

RZESZÓW. Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie zwrócili się z prośbą o pomoc w identyfikacji zwłok mężczyzny, które zostały wyłowione ze zbiornika wodnego przy ul. Kwiatkowskiego.

Rzeszów

Wypadek na al. Wyzwolenia. Samochód potrącił dwoje dzieci

RZESZÓW. Na przejściu dla pieszych na al. Wyzwolenia, kierująca bmw potraciła dwoje dzieci w wieku 11 i 7 lat. W wyniku doznanych obrażeń dziewczynka i chłopiec trafili do szpitala.

Reklama