Rzeszów - Środa, 13.08.2025
Reklama

XXII Dzień Papieski w Rzeszowie

Dodano:

fot. Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia"
fot. Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia"
RZESZÓW. XXII Dzień Papieski odbędzie się pod hasłem „Blask Prawdy”. Organizatorzy przygotowali dla mieszkańców Rzeszowa wiele atrakcji.

16 października w Rzeszowie obchodzony będzie XXII Dzień Papieski. Tego dnia na ulicach Rzeszowa stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” i wolontariusze Dnia Papieskiego będą zbierali pieniądze na stypendia dla zdolnej młodzieży z małych miejscowości, pochodzącej z ubogich rodzin. Kwesta będzie również prowadzona 15 października.

- Same Dni Papieskie mają dla nas, stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” bardzo duże znaczenie, ponieważ w tym czasie zbieramy fundusze na stypendia dla zdolnej młodzieży z małych miejscowości, pochodzącej z ubogich rodzin. Dzięki zbieranemu przez nas stypendium mają możliwość rozwijania się, a także poznawania wielu wspaniałych, inspirujących młodych ludzi. Dodatkowo jest to wydarzenie, kiedy my stypendyści możemy pokazać naszą młodość; pokazać, że jesteśmy Żywym Pomnikiem św. Jana Pawła II  - wyjaśnia Małgorzata Gredes, Rzecznik Prasowy FDNT Rzeszów, organizatora wydarzenia.
Reklama
W sobotę, 15 października oprócz zbiórki na ulicach Rzeszowa odbędzie się również Bieg Papieski w Parku Papieskim przy Katedrze, organizowany przez Ochotnicze Hufce Pracy. Start o godz. 12:00.

Z kolei w niedzielę, 16 października w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie powstanie Wioska Papieska, w której przygotowane zostaną  atrakcje i zabawy dla dzieci, młodzieży i rodzin, a także konkurs wiedzy o papieżu dla dzieci i młodszej młodzieży. Tego dnia, przy Katedrze i wybranych kościołach będzie się odbywał kiermasz kremówek. O godz. 11:30 w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża św. przy ul. Krakowskiej odbędzie się msza św. z udziałem biskupa.

Obchody Dnia Papieskiego ukazują osobę i dzieło św. Jana Pawła II młodemu pokoleniu, które nie miało już możliwości osobistego spotkania Świętego Papieża Polaka. Dzień Papieski obchodzony jest każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Uwaga! Ważna informacja dla pasażerów komunikacji miejskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. W związku z koniecznością aktualizacji systemów informatycznych Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie, w najbliższy piątek i w sobotę pasażerowie muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami dwóch osiedli

RZESZÓW. Prezydent Konrad Fijołek kontynuuje spotkania z mieszkańcami w ramach cyklu "Rzeszów To My". Najbliższe odbędzie się 29 maja 2025 r.

Rzeszów

Nowe wydarzenie w Rzeszowie. Energy Fitness Fest już w ten weekend

RZESZÓW. Maraton fitness z gwiazdami, wokrshopy, targi branżowe i panel dietetyczny złożą się na organizowany po raz pierwszy w Rzeszowie Energy Fitness Fest.

Rzeszów

Lokalne produkty w Parku Papieskim. Podkarpacki Bazarek już w tę sobotę

RZESZÓW. Smaczne sery, regionalne chleby i wędliny, miody, świeże owoce i warzywa, pyszne ciasta, ekologiczne przetwory - to wszystko będzie można kupić na Podkarpackim Bazarku w Rzeszowie.

Rzeszów

Zmiana w harmonogramie pokazów specjalnych fontanny multimedialnej

RZESZÓW. W związku z imprezą sportową organizowaną na placu przy al. Lubomirskich, najbliższy pokaż specjalny fontanny multimedialnej został przeniesiony na inny termin.

Rzeszów

Po raz pierwszy w Rzeszowie - Zlot Autobusów Zabytkowych. Wielka parada pojazdów, linie specjalne i wiele więcej

RZESZÓW. Kilkadziesiąt zabytkowych autobusów, wystawa aut klasycznych, wielka parada pojazdów ulicami Rzeszowa, koncerty, pokazy, animacje dla dzieci i impreza w Technobusie – tak w skrócie będzie wyglądał I Zlot Autobusów Zabytkowych w...

Rzeszów

Rusza budowa ostatniego odcinka DW 869 pomiędzy autostradą A4, a DK9 i S19

W Głogowie Małopolskim odbyła się inauguracja ostatniego etapu budowy drogi wojewódzkiej nr 869, łączącej autostradę A4 z drogą krajową nr 9 oraz drogą ekspresową S19. Nową drogą pojedziemy w połowie 2027 roku.

Rzeszów

Wybory prezydenckie 2025. Jak głosowali mieszkańcy Rzeszowa w I turze? (pełne wyniki)

RZESZÓW. Państwowa Komisja Wyborcza podała pełne wyniki głosowania w pierwszej turze w wyborach prezydenckich. Do drugiej tury przeszli: Rafał Trzaskowski i Karol Nawrocki. Jak głosowali mieszkańcy Rzeszowa i Podkarpacia?

Reklama