Rzeszów - Wtorek, 30.06.2026
Reklama

XXII Dzień Papieski w Rzeszowie

Dodano: 14.10.2022 r.

fot. Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia"
fot. Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia"
RZESZÓW. XXII Dzień Papieski odbędzie się pod hasłem „Blask Prawdy”. Organizatorzy przygotowali dla mieszkańców Rzeszowa wiele atrakcji.

16 października w Rzeszowie obchodzony będzie XXII Dzień Papieski. Tego dnia na ulicach Rzeszowa stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” i wolontariusze Dnia Papieskiego będą zbierali pieniądze na stypendia dla zdolnej młodzieży z małych miejscowości, pochodzącej z ubogich rodzin. Kwesta będzie również prowadzona 15 października.

- Same Dni Papieskie mają dla nas, stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” bardzo duże znaczenie, ponieważ w tym czasie zbieramy fundusze na stypendia dla zdolnej młodzieży z małych miejscowości, pochodzącej z ubogich rodzin. Dzięki zbieranemu przez nas stypendium mają możliwość rozwijania się, a także poznawania wielu wspaniałych, inspirujących młodych ludzi. Dodatkowo jest to wydarzenie, kiedy my stypendyści możemy pokazać naszą młodość; pokazać, że jesteśmy Żywym Pomnikiem św. Jana Pawła II  - wyjaśnia Małgorzata Gredes, Rzecznik Prasowy FDNT Rzeszów, organizatora wydarzenia.
Reklama
W sobotę, 15 października oprócz zbiórki na ulicach Rzeszowa odbędzie się również Bieg Papieski w Parku Papieskim przy Katedrze, organizowany przez Ochotnicze Hufce Pracy. Start o godz. 12:00.

Z kolei w niedzielę, 16 października w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie powstanie Wioska Papieska, w której przygotowane zostaną  atrakcje i zabawy dla dzieci, młodzieży i rodzin, a także konkurs wiedzy o papieżu dla dzieci i młodszej młodzieży. Tego dnia, przy Katedrze i wybranych kościołach będzie się odbywał kiermasz kremówek. O godz. 11:30 w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża św. przy ul. Krakowskiej odbędzie się msza św. z udziałem biskupa.

Obchody Dnia Papieskiego ukazują osobę i dzieło św. Jana Pawła II młodemu pokoleniu, które nie miało już możliwości osobistego spotkania Świętego Papieża Polaka. Dzień Papieski obchodzony jest każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trzy wypadki i prawie 30 kolizji - bilans weekendu na rzeszowskich drogach

RZESZÓW. W miniony weekend na ulicach Rzeszowa doszło do 3 wypadków, w których obrażenia odniosły 3 osoby. We wszystkich przypadkach poszkodowani to niechronieni uczestnicy ruchu. Policjanci interweniowali również przy 28 kolizjach.

Rzeszów

Dodatkowy dzień na wywóz odpadów na rzeszowskie PSZOKi

RZESZÓW. Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów w Rzeszowie wcześniej niż zwykle weszły w wiosenny tryb pracy. Już od 20 marca czynne są także w piątki.

Rzeszów

Sprzedawali podrobioną odzież na bazarze przy ul. Dworaka. Są już w rękach policji

RZESZÓW. Podrobione koszulki, spodnie, bielizna znanych marek, m.in. takie produkty ujawnili rzeszowscy policjanci na miejskim targowisku w Rzeszowie. W sprawie zatrzymano dwóch obywateli Bułgarii.

Rzeszów

Wielki pożar w Tyczynie. Spłonął budynek Galerii Sztuki Światowid, w akcji ponad 20 strażaków [ZDJĘCIA]

TYCZYN. Ponad trzy i pół godziny trwała nocna akcja gaszenia pożaru drewnianego budynku przy ul. Grunwaldzkiej w Tyczynie, w którym mieściła się Galeria Sztuki Światowid. Ogień objął cały obiekt, a w trakcie...

Rzeszów

Jeszcze w marcu prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami dwóch osiedli

RZESZÓW. Pod koniec marca odbędzie się kolejne spotkanie Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka z cyklu „Rzeszów To My”. Tym razem włodarz miasta porozmawia z mieszkańcami osiedli Zawiszy Czarnego oraz Zwięczyca.

Rzeszów

Dzień otwarty porodówki w KSW nr 2 w Rzeszowie

RZESZÓW. Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie zaprasza przyszłych rodziców na dzień otwarty „Porodówki na górce". Wydarzenie odbędzie się 9 kwietnia o godz. 13:00 w dużej auli...

Rzeszów

W Galerii Nowy Świat otwarto nowy sklep popularnej sieci

RZESZÓW. W Galerii Nowy Świat w Rzeszowie otwarto nowy sklep sieci Żabka. Punkt zlokalizowany jest na poziomie -1 i oferuje szeroki wybór produktów na szybkie, codzienne zakupy.

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Krakowskiej. Zderzyły się 4 samochody, 2 osoba ranna

RZESZÓW. Jedna osoba została ranna w wypadku, do którego doszło dziś rano na ul. Krakowskiej w Rzeszowie. Zderzyły się tam cztery samochody. Przyczyną zdarzenia było najechanie na tył pojazdu poprzedzającego.

Reklama