Rzeszów - Wtorek, 12.05.2026
Reklama

Z Jasionki poleciał pierwszy czarter na Majorkę

Dodano: 26.06.2024 r. / Redakcja

fot. Łukasz Ożóg/port lotniczy Rzeszów-Jasionka
fot. Łukasz Ożóg/port lotniczy Rzeszów-Jasionka

RZESZÓW/JASIONKA. W środowy ranek po raz pierwszy poleciał samolot z Rzeszowa na Majorkę. Na pokładzie zasiadł komplet pasażerów. To 15. w tym sezonie kierunek czarterowy z podrzeszowskiej Jasionki.

– Majorka to kolejny słoneczny kierunek, oczekiwany przez mieszkańców Podkarpacia i sąsiednich regionów. Nowa destynacja poszerza wybór miejsc na wakacje dla osób, które cenią sobie zorganizowany wypoczynek, a warto zauważyć, że w tym roku w czarterach odprawiliśmy już ponad 90 tysięcy osób, co kilka lat temu nie zdarzało się nawet przez cały rok – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Loty na Majorkę, która słynie przede wszystkim z bajkowych plaż i krystalicznie czystego morza, odbywają się co środę, a samolot czarterowany przez TUI Poland odlatuje o godzinie 9.25. Pierwszy rejs z Majorki przywitał na podrzeszowskim lotnisku tradycyjny salut wodny wykonany przez Lotniskową Służbę Ratowniczo-Gaśniczą. Na pokładzie pierwszego czarteru, operowanego Boeingiem 737-73S przez linie Buzz, znalazł się komplet pasażerów (148), na których przed odlotem czekały jeszcze słodkie niespodzianki oraz prezenty od lotniska.

Reklama

– Inauguracja tych połączeń czarterowych to ważne wydarzenie nie tylko dla lotniska, ale również dla TUI. Sezon Lato 2024 to podwojenie naszej oferty z wylotem z Rzeszowa, a kolejne lata przyniosą dalsze wzrosty, widzimy to po ogromnym popycie na naszą ofertę – dodaje Marcin Dymnicki, dyrektor zarządzający TUI Poland.

Majorka jest trzecim tegorocznym debiutem z Jasionki, po Alicante i Izmirze. W tym sezonie z podrzeszowskiego lotniska można polecieć bezpośrednio w sumie w 28 kierunkach, do 15 krajów: Turcji, Grecji, Hiszpanii, Egiptu, Tunezji, Bułgarii, Albanii, Czarnogóry oraz Włoch, Chorwacji, USA, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, a także nad polskie morze. Obecnie, w szczycie sezonu, obsługiwane są wszystkie kierunki.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Podrobiona odzież na bazarze przy ul. Dworaka. Zatrzymano obywatela Bułgarii

RZESZÓW. Policja zabezpieczyła 120 podrobionych koszulek światowych marek, którymi handlował na bazarze przy ul. Dworaka obywatel Bułgarii.

Rzeszów

Trwa zbiorka archiwalnych zdjęć Rzeszowa. Powstanie z nich wystawa

RZESZÓW. Rzeszowski Dom Kultury rozpoczął zbiórkę starych fotografii przedstawiających Rzeszów i okolice oraz jego mieszkańców. Zwieńczeniem akcji będzie interaktywna wystawa zebranych zdjęć oraz wydanie zbiorowej publikacji pn. „Historie życiem pisane”.

Rzeszów

Studentka architektury na Politechnice Rzeszowskiej zaprojektowała sanatorium w Birczy [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Studentka studiów pierwszego stopnia kierunku architektura Edyta Wysocka w ramach pracy dyplomowej inżynierskiej wykonanej pod kierunkiem prof. dr. hab. inż. Marka Gosztyły stworzyła projekt architektoniczny sanatorium w Birczy.

Rzeszów

Z Rzeszowa do Turcji i Bułgarii. Nowe połączenia lotnicze od czerwca

RZESZÓW/JASIONKA. 2 czerwca 2021 roku ruszają bezpośrednie loty z Rzeszowa do Antalyi w Turcji, a 29 czerwca do Warny w Bułgarii. Loty będą realizowane raz w tygodniu – we wtorki do Bułgarii...

Rzeszów

Wrocławscy policjanci z psami pomagają w poszukiwaniu Mariusza Michalika

RZESZÓW. Już blisko 2,5 miesiąca trwają poszukiwania 25-letniego Mariusza Michalika, który zaginął 5 stycznia br. W tym tygodniu akcję poszukiwawczą wsparli funkcjonariusze z Wrocławia wraz ze specjalnie wyszkolonymi psami.

Rzeszów

Powstanie II linia ITPOE w Rzeszowie

RZESZÓW. PGE Energia Ciepła z Grupy PGE przygotowuje się do budowy II linii technologicznej w Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii (ITPOE) w Rzeszowie. Projekt zostanie zakończony w 2023 roku.

Rzeszów

Znamy wyniki konsultacji ws. poszerzenia Rzeszowa

RZESZÓW. Ogłoszono wyniki konsultacji społecznych z mieszkańcami w sprawie zmiany granic miasta Rzeszowa. W konsultacjach udział wzięło 4087 mieszkańców (70 głosów było nieważnych).

Rzeszów

Trwa budowa kładek rowerowych w Rzeszowie. Utrudnienia dla pieszych przy moście Lwowskim

RZESZÓW. W związku z budową kładki rowerowej, przy moście Lwowskim zamknięto schody dla pieszych.

Reklama