Rzeszów - Wtorek, 23.12.2025
Reklama

Z Jasionki poleciał pierwszy czarter na Majorkę

Dodano: 26.06.2024 r. / Redakcja

fot. Łukasz Ożóg/port lotniczy Rzeszów-Jasionka
fot. Łukasz Ożóg/port lotniczy Rzeszów-Jasionka

RZESZÓW/JASIONKA. W środowy ranek po raz pierwszy poleciał samolot z Rzeszowa na Majorkę. Na pokładzie zasiadł komplet pasażerów. To 15. w tym sezonie kierunek czarterowy z podrzeszowskiej Jasionki.

– Majorka to kolejny słoneczny kierunek, oczekiwany przez mieszkańców Podkarpacia i sąsiednich regionów. Nowa destynacja poszerza wybór miejsc na wakacje dla osób, które cenią sobie zorganizowany wypoczynek, a warto zauważyć, że w tym roku w czarterach odprawiliśmy już ponad 90 tysięcy osób, co kilka lat temu nie zdarzało się nawet przez cały rok – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Loty na Majorkę, która słynie przede wszystkim z bajkowych plaż i krystalicznie czystego morza, odbywają się co środę, a samolot czarterowany przez TUI Poland odlatuje o godzinie 9.25. Pierwszy rejs z Majorki przywitał na podrzeszowskim lotnisku tradycyjny salut wodny wykonany przez Lotniskową Służbę Ratowniczo-Gaśniczą. Na pokładzie pierwszego czarteru, operowanego Boeingiem 737-73S przez linie Buzz, znalazł się komplet pasażerów (148), na których przed odlotem czekały jeszcze słodkie niespodzianki oraz prezenty od lotniska.

Reklama

– Inauguracja tych połączeń czarterowych to ważne wydarzenie nie tylko dla lotniska, ale również dla TUI. Sezon Lato 2024 to podwojenie naszej oferty z wylotem z Rzeszowa, a kolejne lata przyniosą dalsze wzrosty, widzimy to po ogromnym popycie na naszą ofertę – dodaje Marcin Dymnicki, dyrektor zarządzający TUI Poland.

Majorka jest trzecim tegorocznym debiutem z Jasionki, po Alicante i Izmirze. W tym sezonie z podrzeszowskiego lotniska można polecieć bezpośrednio w sumie w 28 kierunkach, do 15 krajów: Turcji, Grecji, Hiszpanii, Egiptu, Tunezji, Bułgarii, Albanii, Czarnogóry oraz Włoch, Chorwacji, USA, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, a także nad polskie morze. Obecnie, w szczycie sezonu, obsługiwane są wszystkie kierunki.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ruszył przetarg na projekt dwupoziomowego skrzyżowania na rondzie Pobitno

RZESZÓW. Projekt ma być gotowy do 30 listopada 2019 roku.

Rzeszów

Polska Grupa Zbrojeniowa przejmie Zakłady Napędów Lotniczych Pratt&Whitney Rzeszów

RZESZÓW. Porozumienie jest rezultatem prowadzonych od wielu miesięcy rozmów.

Rzeszów

Czy drzewa owocowe znajdą się w przestrzeni miejskiej?

RZESZÓW. Po ostatniej sesji Rady Miasta wpłynęła interpelacja podpisana przez 13 radnych. 

Rzeszów

Policjanci z Trzebowniska zatrzymali 25-letniego złodzieja. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie

RZESZÓW. 25-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty za kradzieże i włamania.

Rzeszów

35-latek z Rzeszowa podejrzany o dokonanie kilku oszustw na księżach

RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa w Łańcucie nadzoruje postępowanie przygotowawcze przeciwko 35 – letniemu mieszkańcowi Rzeszowa Dawidowi L.

Rzeszów

Znamy datę konsultacji dotyczących utworzenia nowego osiedla

RZESZÓW. Konsultacje dotyczące utworzenia nowego osiedla o nazwie „Miłocin – św. Huberta” odbędą się 10 i 11 marca.

Rzeszów

Obchody 100. rocznicy śmierci płk. Leopolda Lisa-Kuli 5 i 7 marca w Rzeszowie

RZESZÓW. Podczas obchodów „Orlęta” Związku Strzeleckiego oraz młodzież strzelecka złoży uroczyste przyrzeczenie.

Reklama