Rzeszów - Czwartek, 02.04.2026
Reklama

Z Rzeszowa do Edynburga. Ryanair uruchamia nowe połączenie

Dodano: 23.06.2025 r. / Redakcja

fot. RESinet.pl / Pixabay
fot. RESinet.pl / Pixabay

RZESZÓW/JASIONKA. Jesienią br. Ryanair uruchamia bezpośrednie loty z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka do Edynburga. Trasa będzie obsługiwana dwa razy w tygodniu w poniedziałki i piątki.

To już dziesiąty kierunek oferowany przez irlandzkie linie lotnicze z podrzeszowskiego lotniska. Od 27 października 2025 r. podróżni z Podkarpacia zyskają połączenie ze stolicą Szkocji – Edynburgiem.

- Loty będą realizowane dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki, oferując wygodne połączenie zarówno na weekendowe jak i dłuższe podróże. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej współpracy i z kolejnego kierunku, który na pewno spodoba się polskim turystom - mówi Alicja Wójcik-Gołębiowska, Country Manager CEE & Baltics w Ryanair.

W poniedziałki samoloty będą startować z Edynburga o godz. 6:00 i lądować w Rzeszowie o 9:50. Powrót z Jasionki zaplanowano na 10:15, a przylot do Edynburga o 12:15. W piątki z Edynburga wylot odbędzie się o 6:35, z lądowaniem w Rzeszowie o 10:25. Lot powrotny z Podkarpacia wystartuje o 10:50 i dotrze do Szkocji o 12:50.

Reklama

Edynburg to już dziesiąta destynacja w ofercie Ryanaira z podrzeszowskiego lotniska. W dotychczasowej ofercie irlandzkiego przewoźnika znajdują się takie kierunki jak: Dublin, Londyn (Stansted i Luton), Manchester, Mediolan, Zadar, Alicante, Bristol oraz Malta.

-Cieszymy się, że nasz kluczowy przewoźnik, Ryanair, zdecydował się na ponowne uruchomienie połączenia do Edynburga. To trasa, na którą czekało wielu pasażerów z naszego regionu. Wznowienie tych lotów to kolejny ważny krok w rozwoju naszej siatki połączeń -podkreśla Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka

Bilety na loty do stolicy Szkocji są już dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika na stronie internetowej https://www.ryanair.com/pl

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Orszak Trzech Króli 2026 w Rzeszowie. Znamy szczegóły

RZESZÓW. Trwają ostatnie przygotowania do Orszaku Trzech Króli, który 6 stycznia 2026 r. przejdzie ulicami Rzeszowa. Od 3 lat organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Przyjaciół Podkarpackiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Tegoroczne...

Rzeszów

Świąteczny Autobus na ulicach Rzeszowa. Sprawdź styczniowy rozkład jazdy

RZESZÓW. Jeszcze do połowy stycznia po ulicach Rzeszowa będzie kursował udekorowany świątecznie autobus komunikacji miejskiej. Możecie go spotkać na różnych liniach. Szczegółowy rozkład jazdy na najbliższe tygodnie znajdziecie poniżej.

Rzeszów

Wypadek na ul. Warszawskiej. Suzuki wbiło się w elewację budynku, 2 osoby w szpitalu

RZESZÓW. 51-letni kierowca Suzuki, z niewiadomych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w elewację budynku, a następnie potrącił idące chodnikiem kobiety. Obydwie poszkodowane trafiły do szpitala.

Rzeszów

Od 1 stycznia zmiany w rozkładzie jazdy dwóch linii MPK

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o zmianie w rozkładach jazdy dwóch linii autobusowych, które zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2026 roku.

Rzeszów

Komunikacja miejska w okresie świąteczno-noworocznym. Sprawdź, jak będą kursowały autobusy

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przedstawił rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej w okresie Świąt oraz Nowego Roku. W Wigilię kursy miejskich autobusów realizowane będą w ograniczonym zakresie.

Rzeszów

Otwarto nową drogę łączącą ulice Krzyżanowskiego i Wieniawskiego [ZDJĘCIA, FILM]

RZESZÓW. Zakończyła się budowa ważnej drogi w południowo-wschodniej części miasta. Dzisiaj odbyło się oficjalne otwarcie łącznika ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego.

Rzeszów

Postępują prace na budowie strategicznej inwestycji na lotnisku w Jasionce [ZDJĘCIA]

RZESZÓW/JASIONKA. W Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka trwają prace związane z realizacją II etapu budowy równoległej drogi kołowania oraz infrastruktury towarzyszącej. Inwestycja ma być gotowa w drugiej połowie 2026 roku. - Prowadzone prace nie...

Rzeszów

Zakończono montaż betonowej obudowy tunelu na S19 Rzeszów Południe-Babica

RZESZÓW. Kolejny ważny etap budowy ponad 2-kilometrowego tunelu na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe - Babica został zakończony. Wykonawca inwestycji zamontował ostatni betonowy segment wewnętrznej obudowy tunelu.

Reklama