Rzeszów - Poniedziałek, 23.06.2025
Reklama

Z Rzeszowa do Edynburga. Ryanair uruchamia nowe połączenie

Dodano: /

fot. RESinet.pl / Pixabay
fot. RESinet.pl / Pixabay

RZESZÓW/JASIONKA. Jesienią br. Ryanair uruchamia bezpośrednie loty z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka do Edynburga. Trasa będzie obsługiwana dwa razy w tygodniu w poniedziałki i piątki.

To już dziesiąty kierunek oferowany przez irlandzkie linie lotnicze z podrzeszowskiego lotniska. Od 27 października 2025 r. podróżni z Podkarpacia zyskają połączenie ze stolicą Szkocji – Edynburgiem.

- Loty będą realizowane dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki, oferując wygodne połączenie zarówno na weekendowe jak i dłuższe podróże. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej współpracy i z kolejnego kierunku, który na pewno spodoba się polskim turystom - mówi Alicja Wójcik-Gołębiowska, Country Manager CEE & Baltics w Ryanair.

W poniedziałki samoloty będą startować z Edynburga o godz. 6:00 i lądować w Rzeszowie o 9:50. Powrót z Jasionki zaplanowano na 10:15, a przylot do Edynburga o 12:15. W piątki z Edynburga wylot odbędzie się o 6:35, z lądowaniem w Rzeszowie o 10:25. Lot powrotny z Podkarpacia wystartuje o 10:50 i dotrze do Szkocji o 12:50.

Reklama

Edynburg to już dziesiąta destynacja w ofercie Ryanaira z podrzeszowskiego lotniska. W dotychczasowej ofercie irlandzkiego przewoźnika znajdują się takie kierunki jak: Dublin, Londyn (Stansted i Luton), Manchester, Mediolan, Zadar, Alicante, Bristol oraz Malta.

-Cieszymy się, że nasz kluczowy przewoźnik, Ryanair, zdecydował się na ponowne uruchomienie połączenia do Edynburga. To trasa, na którą czekało wielu pasażerów z naszego regionu. Wznowienie tych lotów to kolejny ważny krok w rozwoju naszej siatki połączeń -podkreśla Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka

Bilety na loty do stolicy Irlandii są już dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika na stronie internetowej https://www.ryanair.com/pl

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Finał kampanii „Rowerowy Maj 2025”. Rajd ulicami Rzeszowa oraz piknik na Bulwarach [możliwe utrudnienia w ruchu]

RZESZÓW. Przed nami wielki finał kampanii Rowerowy Maj 2025. Z tej okazji w niedzielę, 15 czerwca głównymi ulicami Rzeszowa przejedzie wielki rajd rowerowy. Organizatorzy przewidują udział kilkuset rowerzystów. Miejscami mogą wystąpić czasowe...

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci kontrolowali samochody, które emitują za dużo spalin

RZESZÓW. Ponad 70 pojazdów skontrolowali rzeszowscy policjanci z wydziału ruchu drogowego w ramach działań pn. „Cichy i czysty Rzeszów”.

Rzeszów

Pilne ostrzeżenie ZTM! Fałszywe informacje o kartach na bezpłatne przejazdy

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie opublikował ważny komunikat dotyczący fałszywych kart transportowych oferowanych w internecie, które rzekomo mają uprawniać do bezpłatnych przejazdów rzeszowską komunikacją miejską.

Rzeszów

Mostem Załęskim pojedziemy jeszcze w tym miesiącu. Kończy się I etap budowy Wisłokostrady

RZESZÓW. Prace przy zakończeniu I etapu budowy Wisłokostrady, czyli drogi od al. Tadeusza Rejtana do ul. gen. Maczka są już na finiszu. Jak zapewnia Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, jeszcze w tym miesiącu...

Rzeszów

Nowe połączenie lotnicze z Rzeszowa do Grecji

SkyUp Airlines uruchomiło nowe, regularne połączenie lotnicze z Portu Lotniczego Rzeszów–Jasionka do greckiego Heraklionu – serca słonecznej Krety. Loty odbywają się we wtorki.

Rzeszów

Zdewastował autobus miejski, miał ponad 2,5 promila alkoholu

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca województwa lubuskiego, który uszkodził autobus komunikacji miejskiej. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Straty oszacowano na blisko 50 tys. zł.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na torach w Boguchwale. Nie żyje mężczyzna

BOGUCHWAŁA. Rzeszowscy policjanci pracują nad ustaleniem szczegółów tragicznego zderzenia, do którego doszło dziś rano na torach kolejowych w Boguchwale. Mężczyzna został śmiertelnie potrącony przesz pociąg.

Rzeszów

Kilka rzeszowskich dróg osiedlowych zyska nowe nawierzchnie asfaltowe

RZESZÓW. Nowe asfaltowe nawierzchnie będą już niedługo układane m.in. na ul. Śnieżnej na os. Budziwój, ul. Dębickiej na os. Przybyszówka, ul. Kalinowej na os. Bzianka.

Reklama