Rzeszów - Czwartek, 19.03.2026
Reklama

Z Rzeszowa wyruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę

Dodano: 05.08.2020 r.

fot. T. Nowak / Rzecznik prasowy kurii diecezjalnej
fot. T. Nowak / Rzecznik prasowy kurii diecezjalnej
RZESZÓW. „Niewiasto Eucharystii ucz świętowania” – to hasło tegorocznej pielgrzymki z Rzeszowa do Częstochowy, która ze względu na pandemię odbywa się w zmienionej formie.

43. Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę rozpoczęto 4 sierpnia 2020 r. mszą świętą o godz. 6.30 w kościele farnym pod przewodnictwem biskupa Jana Wątroby. We mszy uczestniczyło około 200 osób.

Ze względu na pandemię, w tegorocznej pielgrzymce udział bierze tylko kilku księży, którzy - jak podkreślał bp Jan Wątroba - „reprezentują setki pątników, którzy nie mogą iść z nimi”.

„Pątnicy codziennie będą pokonywać ok. 30 km. W pierwszym dniu pielgrzymki przez cały dzień będzie szło 6 księży. Dwóch z nich będzie szło przez wszystkie dni, pozostali będą się wymieniać na zasadzie sztafety (każdego dnia będzie szło od 2 do 10 księży)” – czytamy na stronie Diecezji Rzeszowskiej.

Wierni mogą uczestniczyć w pielgrzymce w formie duchowego pielgrzymowania, poprzez słuchanie audycji i transmisji w katolickim radiu „Via” oraz spotkania w kościołach stacyjnych. Centralnym miejscem duchowego pielgrzymowania jest bazylika ojców bernardynów w Rzeszowie.
 
Źródło: Diecezja Rzeszowska
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmiany w zasadach zimowego utrzymania dróg w Rzeszowie. Odśnieżaniem zajmie się jedna firma

RZESZÓW. Dzięki temu prace mają przebiegać sprawniej, pługi i piaskarki jadąc ulicami będą od razu odgarniać śnieg także z przystanków autobusowych.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Jasionce. Nie żyje 57-letni pieszy

RZESZÓW. 57-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, został śmiertelnie potrącony przez opla.

Rzeszów

Nowy, egzotyczny kierunek z Jasionki. Od grudnia polecimy na Sri Lankę

RZESZÓW / JASIONKA.Nową ofertę wprowadza biuro podróży Join Up! Podróż zajmie około 11 godzin i 15 minut.

Rzeszów

11. PKO Bieg Niepodległości na zdjęciach

RZESZÓW. 11. PKO Bieg Niepodległości przeszedł już do historii. W zawodach wzięło udział blisko 2000 zawodników. Mamy dla Was fotorelację z tego wydarzenia.

Rzeszów

Łącznik ulic na osiedlu im. Franciszka Kotuli gotowy

RZESZÓW. Już w listopadzie kierowcy będą mogli korzystać z nowej drogi łączącej ulice Bł. Karoliny z Dynowską i Czudecką. Łącznik jest gotowy i do jego otwarcia brakuje tylko zakończenia odbiorów.

Rzeszów

Zaawansowane prace przy budowie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego dla osób z niepełnosprawnością

RZESZOW. Inwestycja zakończy się jesienią. Jej koszt to ponad 7,3 mln zł.

Rzeszów

Wiemy, kto wybuduje Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki [Nowe wizualizacje obiektu]

RZESZÓW. - Mamy dziś historyczny dzień. Możemy mieszkańcom przekazać, że wybraliśmy wykonawcę, który wybuduje w Rzeszowie nowy stadion. - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

BSH w Rzeszowie poszukuje pracowników. Firma poszukuje około 50 kandydatów

RZESZÓW. Firma poszukuje około 50 pracowników produkcji, zarówno tych z doświadczeniem, jak i stawiających pierwsze kroki w zawodzie. 

Reklama