Rzeszów - Środa, 16.07.2025
Reklama

Z Rzeszowa wyruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę

Dodano:

fot. T. Nowak / Rzecznik prasowy kurii diecezjalnej
fot. T. Nowak / Rzecznik prasowy kurii diecezjalnej
RZESZÓW. „Niewiasto Eucharystii ucz świętowania” – to hasło tegorocznej pielgrzymki z Rzeszowa do Częstochowy, która ze względu na pandemię odbywa się w zmienionej formie.

43. Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę rozpoczęto 4 sierpnia 2020 r. mszą świętą o godz. 6.30 w kościele farnym pod przewodnictwem biskupa Jana Wątroby. We mszy uczestniczyło około 200 osób.

Ze względu na pandemię, w tegorocznej pielgrzymce udział bierze tylko kilku księży, którzy - jak podkreślał bp Jan Wątroba - „reprezentują setki pątników, którzy nie mogą iść z nimi”.

„Pątnicy codziennie będą pokonywać ok. 30 km. W pierwszym dniu pielgrzymki przez cały dzień będzie szło 6 księży. Dwóch z nich będzie szło przez wszystkie dni, pozostali będą się wymieniać na zasadzie sztafety (każdego dnia będzie szło od 2 do 10 księży)” – czytamy na stronie Diecezji Rzeszowskiej.

Wierni mogą uczestniczyć w pielgrzymce w formie duchowego pielgrzymowania, poprzez słuchanie audycji i transmisji w katolickim radiu „Via” oraz spotkania w kościołach stacyjnych. Centralnym miejscem duchowego pielgrzymowania jest bazylika ojców bernardynów w Rzeszowie.
 
Źródło: Diecezja Rzeszowska
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Karpacka Majówka w Rzeszowie. Jarmark, Święto Paniagi i Karpaty na Widelcu

RZESZÓW. To będzie wyjątkowa, pełna dobrej muzyki i smacznego jedzenia majówka w Rzeszowie.

Rzeszów

Najlepszy luty w historii lotniska w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. 58,6 tys. pasażerów skorzystało z usług portu lotniczego Rzeszów-Jasionka w ubiegłym miesiącu. To najlepszy luty w historii lotniska, wynik lepszy o 12 procent od dotychczasowego rekordu z 2019 roku.

Rzeszów

Jakie atrakcje w aquaparku w Rzeszowie? Rozpoczęły się konsultacje społeczne

RZESZÓW. Miasto zbiera opinie mieszkańców dotyczące jednej z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w Rzeszowie.

Rzeszów

Giełda Biżuterii i Minerałów w weekend w hali Podpromie

RZESZÓW. W dniach 11 i 12 marca 2023 r. w Rzeszowie odbędzie się Zimowa Giełda Biżuterii i Minerałów. To kolejna edycja największych targów biżuterii, minerałów i skamieniałości na Podkarpaciu.

Rzeszów

Sprzęt sportowy dla rzeszowskich szkół od UNICEF

RZESZÓW. UNICEF doposażył rzeszowskie szkoły w sprzęt sportowy, aby poprzez sport i zabawę pomóc w  integracji dzieci i młodzieży.

Rzeszów

Wypadek busa z lawetą na S19 w Terliczce

RZESZÓW. Do późnych godzin popołudniowych potrwają utrudnienia na drodze ekspresowej S19 w Terliczce. Doszło tam do przewrócenia się busa z lawetą przewożącą samochód.

Rzeszów

Dotacje na usuwanie azbestu w Rzeszowie. Rusza nabór wniosków

RZESZÓW. Od 17 do 31 marca rzeszowianie będą mogli złożyć wnioski o dotację na usuwanie wyrobów zawierających azbest.

Rzeszów

Rzeszów w elitarnym gronie europejskich miast

RZESZÓW. Wspólny projekt Rzeszowa, Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Łodzi otrzymał grant w wysokości 1,5 mln euro.

Reklama