Rzeszów - Sobota, 10.05.2025
Reklama

Z rzeszowskich przystanków znikną reklamy

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. ZTM przestaje dzierżawić miejsca reklamowe na przystankach. Powody są dwa: estetyka i finanse.

Warszawa ma uchwałę krajobrazową, a Rzeszów póki co ogranicza się do usunięcia reklam z przystanków autobusowych. Powodem takiej decyzji nie są jedynie kwestie estetyki miasta. Dużą rolę odgrywał także niski poziom kosztów generowanych z tego tytułu.

Zarząd Transportu Miejskiego podjął taką decyzje „z uwagi na konieczność poprawy estetyki przystanków oraz ze względu na znacząco malejące wpływy z dzierżawy miejsca reklamowego na przystankach komunikacyjnych w stosunku do ponoszonych kosztów z tego tytułu” – czytamy w komunikacie przesłanym naszej redakcji.

Reklamy z przystanków mają zniknąć od początku lutego. Wstrzymanie dzierżawy miejsc reklamowych na wiatach ma charakter bezterminowy.

„Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie podjął decyzję, iż od dnia 01.02.2020 r. do odwołania zaprzestaje dzierżawy miejsc reklamowych na wiatach  przystanków komunikacyjnych” – wyjaśnia ZTM.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tadeusz Ferenc wycofuje pomysł zamknięcia sklepów po północy

RZESZÓW. Pomysł wzbudzał kontrowersje, toteż prezydent Rzeszowa wycofał się z jego realizacji.

Rzeszów

Co dalej z budową basenów solankowych w Rzeszowie? Temat komplikują roszczenia Jędrzejowiczów

RZESZÓW. Ani Ratusz, ani Urząd Wojewódzki nie wiedzą o jakie działki dokładnie chodzi.

Rzeszów

Dwie rzeszowskie inwestycje nagrodzone przez TopBuilder

RZESZÓW. Finał XI Edycji Konkursu TopBuilder 2019 odbył się 21.03.2019 r.

Rzeszów

Rzeszowska policja szuka świadków potrącenia 6-latka

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło we wtorek 12 marca 2019 r. ok godz. 15 w Rzeszowie na ul. Pelczara, na wysokości bloku 35.

Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski przejmie pieczę nad rezerwatem przyrody na Lisiej Górze

RZESZÓW. Projekt będzie realizowany we współpracy z Gminą Miasto Rzeszów.

Rzeszów

Złoty medal dla Politechniki Rzeszowskiej. Nagrodę zdobyli na zawodach lotniczych w USA

RZESZÓW. Euroavia Rzeszów wywalczyła złoty medal za prezentację techniczną modelu w kategorii „micro”.

Rzeszów

Na przejściu dla pieszych przy C.H. Nowy Świat będzie sygnalizacja świetlna

RZESZÓW. Sygnalizacja powinna funkcjonować do połowy lipca.

Rzeszów

Kolejny kontrowersyjny projekt uchwały Ratusza. Chodzi o zamknięcie wszystkich sklepów po północy

RZESZÓW. Wg. projektu uchwały sklepy mają być otwierane i zamykane codziennie w godzinach od 5.00 do 24.00.

Reklama