Rzeszów - Czwartek, 22.05.2025
Reklama

Z zaparkowanej ciężarówki "zlali" 100 litrów paliwa. Zarzuty m.in. dla 17-latka

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże paliwa. Z zaparkowanej ciężarówki, po przełamaniu zabezpieczeń baku, zlali 100 litrów paliwa. Policjanci przedstawili im już pierwsze zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem, a w sprawie prowadzą dalsze ustalenia.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu, w nocy ze środy na czwartek w Harcie. Policjanci zostali zawiadomieni o kradzieży paliwa z zaparkowanego samochodu ciężarowego. Sprawcy kradzieży mieli poruszać się samochodem renault. Za potencjalnymi złodziejami jechali świadkowie, którzy na bieżąco informowali dyżurnego policji. W związku z tym, w tamten rejon skierowano patrole z komisariatów w Dynowie i Tyczynie. Policjanci z Tyczyna zatrzymali podejrzewanych w Nowym Borku. Okazali się nimi 17 i 18-letni mieszkańcy powiatu rzeszowskiego i 35-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego.

Jak wynikało z pierwszych ustaleń, zatrzymani mężczyźni mieli ukraść paliwo z ciężarówki zaparkowanej na jednej z posesji w Harcie. Wcześniej zgłaszający widzieli ich samochód kilkukrotnie przejeżdżający w pobliżu zaparkowanej ciężarówki. Policjanci sprawdzili samochód, w którym wyraźnie czuć było zapach paliwa. Nie było jednak w nim pojemników z paliwem. Okazało się, że 5 kanistrów, zawierających łącznie około 100 litrów paliwa, znaleziono na łące w pobliżu miejsca kradzieży. Mężczyźni zostali zatrzymani.
Reklama
Już na wstępnym etapie okazało się, że to nie pierwsza tego typu kradzież, z którą mogą mieć związek. Wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego rzeszowskiej komendy. Ustalili, że zatrzymani kradli paliwo na terenie powiatów rzeszowskiego i sanockiego. Poruszając się samochodem, wyszukiwali zaparkowane ciężarówki lub maszyny budowlane. Gdy bak pojazdu był zabezpieczony włamywali się, a następnie zlewali paliwo.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci przedstawili im zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. 18-latek usłyszał 4 zarzuty, a dwaj pozostali podejrzani po 3 zarzuty. Prokurator zastosował wobec nich dozór policji. Policjanci nadal pracują nad dokładnym wyjaśnieniem okoliczności sprawy.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na Drabiniance powstanie kładka dla pieszych i rowerzystów

RZESZÓW. Jeszcze w tym miesiącu miasto ogłosi przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej dla budowy nad rzeką Strug na osiedlu Drabinianka.

Rzeszów

Nowy ogród kieszonkowy w Rzeszowie powstanie przy al. Sikorskiego

RZESZOW. W ogrodzie dominował będzie kolor czerwony. Pojawi się w nim ponad półtora tysiąca roślin, miejsca do wypoczynku, a także kosz do grania w koszykówkę. 

Rzeszów

Rewitalizacja parku przy ul. Wieniawskiego. Umowa z wykonawcą podpisana

RZESZÓW. Jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się rewitalizacja 3-hektarowego parku przy ul. Wieniawskiego na osiedlu Zalesie.  Przybędzie drzew i krzewów, powstaną nowe aleje, plac zabaw zostanie rozbudowany.

Rzeszów

Wielkanocne jarmarki w Plazie. Inspiracje i pomysły na świąteczny stół

RZESZÓW. Wielkanocne przysmaki, rękodzieło artystyczne, ozdoby świąteczne oraz wyjątkowe przyprawy to wszystko będzie można znaleźć na jarmarkach świątecznych w CH Plaza Rzeszów. 

Rzeszów

Poszerzą ulicę Ustrzycką w Rzeszowie

RZESZÓW. Prawie 800-metrowy odcinek ulicy Ustrzyckiej zostanie przebudowany. Droga zostanie poszerzona do minimum 6 m, powstanie chodnik oraz nowe oświetlenie.

Rzeszów

W niedzielę utrudnienia w ruchu w związku z Półmaratonem Rzeszowskim

RZESZÓW. Trasa biegu będzie prowadzić ulicami miasta oraz Bulwarami nad Wisłokiem. Niektóre drogi zostaną częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu.

Rzeszów

Ruszyła budowa ponad 10-kilometrowego odcinka S19 Rzeszów Południe - Babica

RZESZÓW. W ramach inwestycji wybudowany zostanie tunel o długości ok. 2,2 km.

Rzeszów

W Rzeszowie zamontowano kolejne budki dla jerzyków

RZESZÓW. Ponad 130 kolejnych budek dla jerzyków pojawiło się na ścianach budynków administrowanych przez Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych. Licząc z tymi powieszonymi jesienią ubiegłego roku, jest ich już łącznie 157.

Reklama