Rzeszów - Wtorek, 16.12.2025
Reklama

Z zaparkowanej ciężarówki "zlali" 100 litrów paliwa. Zarzuty m.in. dla 17-latka

Dodano: 13.02.2020 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże paliwa. Z zaparkowanej ciężarówki, po przełamaniu zabezpieczeń baku, zlali 100 litrów paliwa. Policjanci przedstawili im już pierwsze zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem, a w sprawie prowadzą dalsze ustalenia.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu, w nocy ze środy na czwartek w Harcie. Policjanci zostali zawiadomieni o kradzieży paliwa z zaparkowanego samochodu ciężarowego. Sprawcy kradzieży mieli poruszać się samochodem renault. Za potencjalnymi złodziejami jechali świadkowie, którzy na bieżąco informowali dyżurnego policji. W związku z tym, w tamten rejon skierowano patrole z komisariatów w Dynowie i Tyczynie. Policjanci z Tyczyna zatrzymali podejrzewanych w Nowym Borku. Okazali się nimi 17 i 18-letni mieszkańcy powiatu rzeszowskiego i 35-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego.

Jak wynikało z pierwszych ustaleń, zatrzymani mężczyźni mieli ukraść paliwo z ciężarówki zaparkowanej na jednej z posesji w Harcie. Wcześniej zgłaszający widzieli ich samochód kilkukrotnie przejeżdżający w pobliżu zaparkowanej ciężarówki. Policjanci sprawdzili samochód, w którym wyraźnie czuć było zapach paliwa. Nie było jednak w nim pojemników z paliwem. Okazało się, że 5 kanistrów, zawierających łącznie około 100 litrów paliwa, znaleziono na łące w pobliżu miejsca kradzieży. Mężczyźni zostali zatrzymani.
Reklama
Już na wstępnym etapie okazało się, że to nie pierwsza tego typu kradzież, z którą mogą mieć związek. Wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego rzeszowskiej komendy. Ustalili, że zatrzymani kradli paliwo na terenie powiatów rzeszowskiego i sanockiego. Poruszając się samochodem, wyszukiwali zaparkowane ciężarówki lub maszyny budowlane. Gdy bak pojazdu był zabezpieczony włamywali się, a następnie zlewali paliwo.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci przedstawili im zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. 18-latek usłyszał 4 zarzuty, a dwaj pozostali podejrzani po 3 zarzuty. Prokurator zastosował wobec nich dozór policji. Policjanci nadal pracują nad dokładnym wyjaśnieniem okoliczności sprawy.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

104 osoby ze stypendium od marszałka województwa podkarpackiego

RZESZÓW. Najpopularniejszym kierunkiem studiów był kierunek lekarski (37 os.) oraz lotnictwo i kosmonautyka (23 os.)

Rzeszów

28-latek wyskoczył z 10 piętra na ul. Sportowej. Sprawą zajmie się prokuratura

RZESZÓW. Z 10. piętra bloku przy ul. Sportowej 2 wyskoczył mężczyzna. 28-latek zginął na miejscu.

Rzeszów

Wypadek na ul. Warszawskiej. Są utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło przed godz. 09.00.

Rzeszów

Promocyjne ceny biletów na grudniowe mecze Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Bilety na oba mecze będą dostępne w cenie 10 zł.

Rzeszów

Czy Rzeszów zdobędzie tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”?

RZESZÓW. Oficjalne ogłoszenie zwycięzcy nastąpi do 18 stycznia 2020.

Rzeszów

„Protest śmieciarek” w Rzeszowie [FOTO]

RZESZÓW. Ul. Cieplińskiego przejechał „protest śmieciarek”. 

Rzeszów

Youtuber „Kiszak” pobił na Olszynkach nietrzeźwego mężczyznę. Teraz stanie przed sądem

RZESZÓW. OMZRiK informuje, że Prokuratura w Rzeszowie zapowiedziała skierowanie do sądu aktu oskarżenia z powodu popełnienia przestępstwa z art. 157 par. 2 kk.

Rzeszów

Dzisiaj ma odbyć się planowany „protest śmieciarek” w rejonie ronda Dmowskiego

RZESZÓW. Według nieoficjalnych informacji kierowcy mogą spodziewać się utrudnień już od godziny 13.00.

Reklama