Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

Za pośrednictwem portalu OLX oszukiwał ludzi. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. prokuratora Rejonowa w Rzeszowie zajmuje się sprawą 29-latka z Łodzi, który oszukiwał ludzi za pośrednictwem portalu internetowego OLX.  Zawierał umowy najmu, których nie realizował.

W dniu 04 marca 2019 roku funkcjonariusze Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie zatrzymali 29 letniego mieszkańca Łodzi podejrzewanego o dokonanie szeregu oszustw za pośrednictwem portali internetowych. Prawdopodobnie oszukał szereg osób na kwotę 16,9 tys. zł.

Mężczyzna m.in. na serwisie ogłoszeniowym OLX, podając się za inną osobę zawierał umowy najmu długoterminowego na samochody osobowe, a następnie przyjmował z tego tytułu pieniądze na rachunki bankowe, nie realizując zawartej umowy. W dniu 05 marca 2019 r. mężczyzna usłyszał zarzuty doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w ten sam sposób trzech osób.
Reklama
Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu przestępstw i złożył wyjaśnienia. W dniu 7 marca 2019 r. na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci  tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

Aktualnie trwają czynności zmierzające do ustalenia tożsamości innych osób pokrzywdzonych w przedmiotowej sprawie, jak i odzyskania utraconych przez nich pieniędzy. Sprawcy grozi kara pobawienia wolności do lat 8.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Dębickiej. 1 osoba trafiła do szpitala

RZESZÓW. Doszło tam do zderzenia skody z dacią. 
 

Rzeszów

W Rzeszowie rozpoczynają się Zimowe Mistrzostwa Polski w skokach do wody

RZESZÓW. Dziś (3.02) na nowej pływalni przy ul. Matuszczaka rozpoczynają się Zimowe Mistrzostwa Polski w skokach do wody. Zawody potrwają do niedzieli. Weźmie w nich udział ścisła krajowa czołówka zawodników.

Rzeszów

Rozpoczyna się montaż maszyny TBM, która wydrąży tunel na S19 Rzeszów - Babica

RZESZÓW/BABICA. Wszystkie elementy maszyny TBM są już na placu budowy. 

Rzeszów

W 14 min. z centrum Rzeszowa na lotnisko w Jasionce. Trwa budowa nowej linii kolejowej

RZESZÓW. Inwestycja realizowana jest w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej.

Rzeszów

Cała branża ślubna w jednym miejscu! W niedzielę Targi Ślubne w Rzeszowie

RZESZÓW. Porady specjalistów, najnowsze kolekcje i trendy, różnorodność ofert oraz możliwość bezpośrednich rozmów z wystawcami – to wszystko czeka na przyszłe pary młode już w najbliższą niedzielę (5 lutego) w hali Podpromie.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Woli Rafałowskiej. Interweniował śmigłowiec LPR

RZESZÓW. 47-letni kierowca citroena, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w bariery energochłonne i betonowy przepust. Zginął na miejscu.

Rzeszów

Latem znów polecimy z Rzeszowa do Gdańska. Ruszyła sprzedaż biletów

RZESZÓW. Połączenie będzie realizowane od 2 czerwca do 5 września 2023, dwa razy w tygodniu.

Rzeszów

Radni nadali nazwę okrągłej kładce nad al. Piłsudskiego

RZESZÓW. Żartobliwie mówi się o niej „Aureola Ferenca”, od 31 stycznia ma już jednak  oficjalną nazwę im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mowa o „słynnej” okrągłej kładce nad al. Piłsudskiego.

Reklama