Rzeszów - Piątek, 13.06.2025
Reklama

Zaatakowali kuriera, zabrali przesyłkę i zamknęli go w mieszkaniu. Sytuacja miała miejsce na ul. Krakowskiej

Dodano:

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Dostarczający przesyłkę kurier, po wejściu do mieszkania, został zmuszony przez dwóch mężczyzn do oddania przesyłki, skanera i telefonu. Następnie sprawcy wyszli z mieszkania, zamykając w nim kuriera. Policjanci z komisariatu na Baranówce zatrzymali jednego ze sprawców. Mężczyzna usłyszał zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Do zdarzenia doszło początkiem lipca w Rzeszowie, w jednym z mieszkań przy ul. Krakowskiej. Jak ustalono, kurier miał dostarczyć pod ten adres przesyłkę. W mieszkaniu przebywało dwóch mężczyzn. W pewnej chwili zagrozili kurierowi, że użyją gazu i pałki i zażądali od niego oddania przesyłki, skanera i telefonu. Mężczyzna obawiając się spełnienia gróźb, oddał im żądane przedmioty. Następnie sprawcy wyszli z mieszkania zamykając w nim kuriera. Zostawili mu klucz, którym jednak nie mógł otworzyć drzwi. Mężczyzna z mieszkania wydostał się przechodząc przez okno w kuchni i kolejne balkony. Kiedy był na zewnątrz zawiadomił policjantów.

Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Odnaleźli porzucony przez sprawców skaner i opakowanie po przesyłce. Wartość strat została oszacowana na około 10 tys. złotych. Pracujący nad sprawą policjanci z komisariatu na Baranówce, na podstawie zebranych informacji, wytypowali podejrzewanych.
Reklama
Okazali się nimi dwaj 26-letni mieszkańcy powiatu jarosławskiego. Jeden z nich 3 dni po zdarzeniu, na podstawie informacji przekazanych przez funkcjonariuszy z Rzeszowa, został zatrzymany w miejscu zamieszkania przez miejscowych policjantów.  Podczas wyjaśniania sprawy okazało się, że mężczyźni okradli również mieszkanie, które wynajmowali. Zabierając lodówkę, kuchenkę elektryczna i 4 półki. Wartość strat w tym przypadku to ponad 2 tys. złotych.

Zebrane w sprawie materiały policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. Prokurator przesłuchał podejrzanego i przedstawił mu zarzuty rozboju i kradzieży. Na jego wniosek, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec 26-latka areszt tymczasowy na 3 miesiące. Policjanci ustalili tożsamość drugiego ukrywającego się mężczyzny. W toku prowadzonych czynności ustalono, że mężczyźni mogli popełnić jeszcze inne przestępstwa. Teraz wyjaśniane są okoliczności tych zdarzeń.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zderzenie rowerzystów na ul. Kwiatkowskiego. Obaj byli pod wpływem alkoholu

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają szczegóły zdarzenia z udziałem nietrzeźwych kierowców jednośladów.

Rzeszów

Rzeszów pomoże miejscowości dotkniętej powodzią

RZESZÓW. Powodzie spowodowały wiele zniszczeń w Podkarpackich miejscowościach. W ramach pomocy dla poszkodowanych, władze stolicy innowacji zdecydowały się wesprzeć finansowo poszkodowanych.

Rzeszów

Rzeszowska uczelnia z wysoką pozycją w globalnym rankingu U-Multirank

RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zdobyła wysokie noty, aż w 15 kategoriach międzynarodowego rankingu uczelni U-Multirank.

Rzeszów

Policyjne działania w autobusach. Skontrolowano 775 pasażerów

RZESZÓW. Trwają policyjne kontrole w autobusach MPK. Policjanci sprawdzają czy pasażerowie noszą maseczki oraz czy zachowują dystans między sobą.

Rzeszów

W weekend do Rzeszowa przyjedzie cyrk. Będzie protest aktywistów z fundacji Viva! Akcja dla Zwierząt

RZESZÓW. 5 lipca w rejonie ulic Witosa i Wyspiańskiego rozłoży się cyrk “Arena”. Lokalna grupa “Viva – akcja dla zwierząt” zapowiedziała protest przeciwko obecności cyrku ze zwierzętami w mieście. 

Rzeszów

Tragiczny wypadek na budowie. Nie żyje dwóch mężczyzn

RZESZÓW. Dwóch mężczyzn spadło z rusztowania na budowie przy ul. Bałtyckiej w Rzeszowie. Ponieśli śmierć na miejscu. Sprawę bada policja pod nadzorem prokuratora.

Rzeszów

Kontrole Policji i Straży Miejskiej w autobusach MPK

RZESZÓW. Pasażerowie MPK nie przestrzegają obowiązujących obostrzeń. Prezydent Rzeszowa reaguje.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto poradnię dla ozdrowieńców z Covid-19

RZESZÓW. To jedyna w regionie i jedna z pierwszych w kraju tego typu poradnia. Będzie funkcjonowała na terenie Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie.

Reklama