Rzeszów - Piątek, 13.06.2025
Reklama

Zaatakowali kuriera, zabrali przesyłkę i zamknęli go w mieszkaniu. Sytuacja miała miejsce na ul. Krakowskiej

Dodano:

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Dostarczający przesyłkę kurier, po wejściu do mieszkania, został zmuszony przez dwóch mężczyzn do oddania przesyłki, skanera i telefonu. Następnie sprawcy wyszli z mieszkania, zamykając w nim kuriera. Policjanci z komisariatu na Baranówce zatrzymali jednego ze sprawców. Mężczyzna usłyszał zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Do zdarzenia doszło początkiem lipca w Rzeszowie, w jednym z mieszkań przy ul. Krakowskiej. Jak ustalono, kurier miał dostarczyć pod ten adres przesyłkę. W mieszkaniu przebywało dwóch mężczyzn. W pewnej chwili zagrozili kurierowi, że użyją gazu i pałki i zażądali od niego oddania przesyłki, skanera i telefonu. Mężczyzna obawiając się spełnienia gróźb, oddał im żądane przedmioty. Następnie sprawcy wyszli z mieszkania zamykając w nim kuriera. Zostawili mu klucz, którym jednak nie mógł otworzyć drzwi. Mężczyzna z mieszkania wydostał się przechodząc przez okno w kuchni i kolejne balkony. Kiedy był na zewnątrz zawiadomił policjantów.

Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Odnaleźli porzucony przez sprawców skaner i opakowanie po przesyłce. Wartość strat została oszacowana na około 10 tys. złotych. Pracujący nad sprawą policjanci z komisariatu na Baranówce, na podstawie zebranych informacji, wytypowali podejrzewanych.
Reklama
Okazali się nimi dwaj 26-letni mieszkańcy powiatu jarosławskiego. Jeden z nich 3 dni po zdarzeniu, na podstawie informacji przekazanych przez funkcjonariuszy z Rzeszowa, został zatrzymany w miejscu zamieszkania przez miejscowych policjantów.  Podczas wyjaśniania sprawy okazało się, że mężczyźni okradli również mieszkanie, które wynajmowali. Zabierając lodówkę, kuchenkę elektryczna i 4 półki. Wartość strat w tym przypadku to ponad 2 tys. złotych.

Zebrane w sprawie materiały policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. Prokurator przesłuchał podejrzanego i przedstawił mu zarzuty rozboju i kradzieży. Na jego wniosek, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec 26-latka areszt tymczasowy na 3 miesiące. Policjanci ustalili tożsamość drugiego ukrywającego się mężczyzny. W toku prowadzonych czynności ustalono, że mężczyźni mogli popełnić jeszcze inne przestępstwa. Teraz wyjaśniane są okoliczności tych zdarzeń.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowy rozkład jazdy sześciu linii komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Od 1 lipca br. zmianie ulegnie rozkład jazdy linii nr 13, 17, 34, 35, 45 i 53.

Rzeszów

Miasto rozpoczyna walkę z komarami i kleszczami

RZESZÓW. Dwa dni potrwają działania mające na celu zwalczanie komarów i kleszczy na terenie miasta.

Rzeszów

Będzie połączenie ul. Krajobrazowej i ul. Niemena z ul. Wyspiańskiego

RZESZÓW. Ruszył przetarg na roboty budowlane polegające na budowie połączenia ul. Krajobrazowej i ul. Niemena z ul. Wyspiańskiego.

Rzeszów

Siedem firm zainteresowanych modernizacją ul. Lisa Kuli

RZESZÓW. Wszystkie oferty mieszczą się w wymaganiach finansowych, jakie wyznaczyło miasto.

Rzeszów

LOT uruchamia 4 wakacyjne połączenia z Jasionki

RZESZÓW. W wakacje z lotniska w Jasionce polecimy do Chorwacji, Grecji, Hiszpanii i Bułgarii. Do wznowienia lotów szykuje się również Ryanair.

Rzeszów

W centrum Rzeszowa zamieszkają pszczoły

RZESZÓW. Już wkrótce na dachu Galerii Rzeszów zamieszka niemal pół miliona pszczół. 

Rzeszów

Od stycznia 2021 r. zmiany w gospodarce odpadami

RZESZÓW. Rady Miasta podjęła decyzja w sprawie ograniczenia odbioru odpadów od mieszkańców. Na jakie zmiany muszą przygotować się Rzeszowianie?

Rzeszów

Trwają prace na stacji Rzeszów Główny. Do dwóch nowych peronów dołączy trzeci

RZESZÓW. Wykonawca realizuje prace przy peronie 3 oraz kontynuuje roboty w przejściu podziemnym.  Przy wiadukcie na ul. Batorego układane są tory.

Reklama