Rzeszów - Niedziela, 10.05.2026
Reklama

Zaginionego 80-latka odnaleźli dzielnicowi z Nowego Miasta

Dodano: 05.02.2020 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 80-letniego mężczyzny, który 3 lutego po południu wyszedł na spacer i nie wrócił do domu. Niespełna dwie godziny po zgłoszeniu, dzielnicowi z komisariatu na Nowym Mieście odnaleźli zaginionego.

O zaginięciu mężczyzny policjanci zostali zawiadomieni przez rodzinę, przedwczoraj około godz. 16.30. Ze zgłoszenia wynikało, że 80-latek był z siostrą w przychodni przy ul. Seniora, gdzie miał wizytę u lekarza. Około godz. 14 wyszedł na spacer i nie wrócił. Gdy jego obecność przedłużała się, siostra zgłosiła jego zaginięcie. 

Policjanci ustalili jego rysopis, który dyżurny komendy przekazał do patroli znajdujący się w służbie. Funkcjonariusze rozpoczęli sprawdzanie rejonu w pobliżu miejsca zaginięcia. Sprawdzili placówki służby zdrowia, noclegownie i miejsca, gdzie ewentualnie mógł trafić mężczyzna. 80-latek został zarejestrowany jako zaginiony, a informacja o poszukiwaniach trafiła do jednostek ościennych.
Reklama
Do poszukiwań systematycznie włączano kolejnych policjantów. Po niespełna dwóch godzinach poszukiwań funkcjonariusze odnaleźli zaginionego. Uczestniczący w poszukiwaniach dzielnicowi z komisariatu na Nowym Mieście przy ul. Podwisłocze, zauważyli starszego mężczyznę, odpowiadającego rysopisem zaginionemu.

Na komisariacie policjanci potwierdzili, że był to zaginiony 80-latek. Jego tożsamość potwierdziła również siostra mężczyzny. Ponieważ stan jego zdrowie nie budził zastrzeżeń i razem z siostrą zostali odwiezieni do miejsca zamieszkania.
 

Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Spotkania Tadeusza Ferenca z mieszkańcami ze zmienioną formułą. Znamy terminy zebrań

RZESZÓW. Nie będzie podziału na spotkania dla poszczególnych osiedli.

Rzeszów

Wniosek o pozwolenie na budowę obwodnicy południowej w przyszłym roku?

RZESZÓW. Szacowany koszt inwestycji to ok. 400 mln zł.

Rzeszów

Na ul. Witosa zatrzymano 21-latkę z kilkudziesięcioma gramami marihuany i mefedronem

RZESZÓW. Łącznie zabezpieczono niemal 34 gramy marihuany i ponad 70 gramów mefedronu.

Rzeszów

Pięciodniowa zbiórka odpadów niebezpiecznych [WYKAZ PUNKTÓW]

RZESZÓW. Akcja dotyczy jedynie gospodarstw domowych.

Rzeszów

W Rzeszowie od nowego roku będzie poszerzona i droższa strefa płatnego parkowania?

RZESZÓW. Cena za pierwszą godzinę w pierwszej strefie może wzrosnąć do 3,60 zł.

Rzeszów

Dwójka mężczyzn jednego wieczoru dokonała trzech napadów na właścicieli aut

RZESZÓW. Cała akcja zaczęła się wczoraj przy ul. Ofiar Katynia około godziny 20.00.

Rzeszów

Podział mandatów sejmowych w okręgu rzeszowskim. Buczak, Szlachta, Gawlik i Wróblewska poza Sejmem?

RZESZÓW, PODKARPACIE. Wyniki podawane są na podstawie wyliczeń naszej redakcji.

Reklama